Önde gelen analist PlanB, USD'nin mevcut krizde yakında düşebileceğini ve FedUSD basmaya başlamamış olsaydı neler olacağını özetledi.

Ünlü Bitcoin Analisti Sordu: Fed Şimdi Nakit Basmazsa Ne Olur?

Önde gelen analist PlanB, USD'nin mevcut krizde yakında düşebileceğini ve FedUSD basmaya başlamamış olsaydı neler olacağını özetledi.

Twitter'da PlanB olarak bilinen tanınmış bir analist, teorik olarak USD'nin ne kadar çabuk çökebileceğini ve Fed Reserve'nin matbaayı açmasaydı sonuçlarının ne olacağından bahsettiği bir yazı yayınladı.

"Fed’in Para Basmaktan Başka Seçeneği Yok"

Anthony Pompliano, John McAfee ve altın avukatı Peter Schiff gibi birçok ortalama kripto meraklısı, Bitcoin tüccarları, yatırımcılar ve büyük ekonomistler, son zamanlarda uyguladığı agresif QE önlemleri için Fed Reserve üzerinde ağır eleştiriler yapıyorlar.

PlanB, koronavirüsün ABD ekonomisi ve diğer ülke ekonomileri üzerindeki ağır sonuçlarına rağmen, başka bir yol olmadığı görüşünde.

PlanB, Fed Reserve'in ne yaptığını ve nasıl biteceğini tam olarak biliyor. ABD Merkez Bankası'nın başka seçeneği yok. Matbaa para basmaya başlamasaydı, işler korkunç olurdu, diyor.

Özellikle, büyük şirketlerin, restoranlar gibi küçük ve orta ölçekli işletmelerin ve işlerini kaybeden daha birçok kişinin temerrüde düştüğünü belirtti. En kötü şey, her şeyin toplumsal huzursuzluğa yol açabileceğidir - “sokaklarda yağmalayan, kapı kapı dolaşan çeteler” olursa sonuç korkunç olurdu.

PlanB: USD Yakında Kırılabilir

Analist ayrıca birçok Bitcoin maksimalistinin yakın zamanda tercih ettiği bir konuya değindi - USD'nin çöküşü. Bu nedenle, birçok kişi Bitcoin ve altının tek tedavi olacağı konusunda ısrar ediyor.

PlanB, teorik olarak, ABD dolarının sadece bir yıl içinde çökeceğini belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ