Bitcoin fiyatı konsolide oldukça destek ararken, büyük değere sahip altcoinler yükseliş trendlerine yeniden başlamaya hazırlanıyor.

Ünlü CEO

Bitcoin fiyatı konsolide oldukça destek ararken, büyük değere sahip altcoinler yükseliş trendlerine yeniden başlamaya hazırlanıyor.

Blockstream CEO'su Adam Back geçtiğimiz günlerde Bitcoin'i (BTC) beş yıl içinde 300.000 dolara çıkarmak için kurumsal paraya ihtiyaç duyulmadığını söyledi. Bunun nedeni kısmen mevcut finansal durumun traderları dünya çapında çok fazla para basmanın olduğu bir zamanda paranın değerini korumak için alternatif yatırımlar aramaya itebilmesidir.

Bu durum, traderlardan CoinMarketCap'te en üst sıradaki kripto para biriminde bir sonraki mega boğa koşusunu başlatmak için yeterli talep yaratacaktır.

İki veya daha fazla durumda tutulan ve büyük bir ters dönüşle sonuçlanan güçlü bir direnç seviyesi, aşılması zor bir aşama olabilir.

Bu tür dirençler boğaları karlarını riske atmaya istekli olmadıkları için gergin hale getiriyor, bu nedenle kısa vadeli traderlar direnç seviyesine yakın bir noktada kar elde etme eğilimindeler. Öte yandan, traderlar direncin hemen üzerinde bir stop-loss ile short pozisyonlar oluşturmak için sert direnç seviyelerini kullanabilirler.

Kısa vadeli yatırımcılar, BTC'nin 10.000 dolar seviyesinin üzerine çıkıp çıkmayacağı konusunda net bir düşünceye sahip değilken, Galaxy Digital'den Michael Novogratz, ABD'deki huzursuzluğun ve dipsiz mali durumun yakında BTC'yi anahtar direnç seviyesinin üzerine göndereceğine inanıyor. Novogratz, Bitcoin 10.000 doların üzerine çıktıktan sonra ivme kazanmasını bekliyor, bu nedenle traderların “trene binmeleri” gerektiğini ifade ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ