Dan Morehead bir kripto hedge fonu olan Pantera Capital'in CEO'su. Bitcoin fiyatının bu ekonomik kriz sırasında artmaya hazır olduğunu söyledi.

Ünlü CEO Açıkladı: Bitcoin 12 Ay İçinde Yeni Bir Rekor Kıracak

Dan Morehead bir kripto hedge fonu olan Pantera Capital'in CEO'su. Bitcoin fiyatının bu ekonomik kriz sırasında artmaya hazır olduğunu söyledi. Aslında Morehead, Bitcoin fiyatının 12 ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabileceğini tahmin ediyor. Bu, olayların gerçekten şaşırtıcı bir dönüşü olurdu, ancak tamamen kartların dışında değil.

Büyük Durgunluk ve 2008 mali krizi ilk etapta Bitcoin'e yol açtı. Finansal sistemin kritik bir şekilde başarısız olduğunu izledikten sonra, kriptografi denilen belirsiz matematik dalında yetenekli bazı bilgisayar mühendisleri yeterli olduğuna karar verdi. Böylece açık kaynaklı, dağıtılmış, eşler arası bir finansal sistem yarattılar.

Bitcoin fiyatı, önümüzdeki on yıl içinde Aralık 2017'de neredeyse değersiz bir seviyeden 20.000 dolara yükseldi. Tarihte herhangi bir varlık fiyatındaki en dramatik artış oldu. Bitcoin'deki ilk yatırımcılar için, dünyanın gördüğü en yüksek getirili yatırımdı.

Ancak 2017 tüm zamanların yüksek Bitcoin fiyatı spekülatif bir varlık balonuydu ve ertesi yıl yavaş yavaş çöktü. 2000 yılında çökmüş olan NASDAQ balonuna benzeyen bitcoin'e erken spekülatif aşırı yatırımlar oldu. NASDAQ iyileşmek için biraz zaman aldı ve Bitcoin de var.

Ancak Pantera’nın Morehead'i, bu ikinci mali krizin on yıl sonra Bitcoin’in parlama zamanı olacağını düşünüyor. 2008 mali krizinde doğduğunu ve bu krizde yaşlanacağını söylüyor. Tartışmasının en büyük itici gücü, fiat para birimiyle şu anda gerçekleşen muazzam parasal genişleme:

Hükümetler kağıt para miktarını arttırdıkça, para miktarında bir artış olmaması durumunda, hisse senetleri ve gayrimenkul gibi sabit miktarlarda olan şeyleri satın almak daha fazla kağıt para alır. Bence bunu yapacaklar. Sonuç olarak, altın, bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi diğer şeylerin fiyatını da şişirecekler.

Morehead, Bitcoin'in Dolar karşısında değer kazanacağının kaçınılmaz olduğunu söylüyor:

Şimdi trilyonlarda olduğumuza göre, açık sadece niceliksel olarak kolay olmayan şeylerin fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmalı - hisse senetleri, emlak, paranın fiyatına göre kripto para. Başka bir deyişle, BTC / USD çapraz döviz kuru yükselecektir.

Ancak bunu bir adım daha ileri götürüyor ve on iki ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesini tahmin ediyor. Morehead, Bitcoin fiyatını bu yeni rekor seviyesine yükseltmek için büyük bir kurumsal yatırım dalgası bekliyor:

Bitcoin fiyatı önümüzdeki on iki ay içinde yeni bir rekor kırabilir. Bir gecede olmayacak. En iyi tahminim, kurumsal yatırımcıların mevcut portföy sorunlarını triyaj etmeleri 2-3 ay sürecek. 3–6 ay daha sıkıntılı borç, özel durumlar, kripto, vs. gibi yeni fırsatları araştırmak. Sonra, tahsis yapmaya başladıkça, bu pazarlar gerçekten yükselmeye başlayacak.

 Kurumsal yatırımcılar, son birkaç hafta boyunca kriz sırasında Bitcoin'deki değeri gördüler. Wall Street, çıkış sırasında devre kesicileri açarken, Bitcoin inanılmaz derecede likitti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ