Sanal Blockchain Haftası'nda Binance’in CZ'si, stablecoinlerin ve yardım girişimlerinin dünya çapında önemli bir kripto benimsenmesini sağladığını savundu.

Ünlü CEO: Bağışlar ve Stablecoinler Kripto Benimsenmesini Sağlıyor

Sanal Blockchain Haftası'nda Binance’in CZ'si, stablecoinlerin ve yardım girişimlerinin dünya çapında önemli bir kripto benimsenmesini sağladığını savundu.

Sanal Blockchain Haftası'nda (VBW) konuşan Binance kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao (CZ), stablecoinlerin ve yardım girişimlerinin anlamlı kripto para birimini benimseyebileceğini savundu.

CZ ayrıca Binance Academy’nin Çin hükümet kurumlarıyla blok zinciri projeleri üzerindeki çalışmalarını tartıştı ve Binance’in ülkenin düzenleyici stratejisinin şeklini etkileyebileceğini umduğunu açıkladı.

Kripto yardım programları benimsemeyi teşvik ediyor

VBW'nin ev sahipleriyle yaptığı sohbet sırasında CZ, kripto tabanlı yardım programlarının dünya çapında anlamlı kripto para birimi benimsemesini sağladığını iddia etti.

“Size kripto para ile bağışta bulunacaksam, gidip bir cüzdan almanız veya kabul etmek için bir borsada hesap açmanız daha olasıdır. Bu tür benimsenme birçok insan için olumlu bir ilk temastır. Böylece benimsenmeyi arttırıyor.  Ayrıca Binance’in itibarına da yardımcı olduğunu görüyoruz [...] Hayır girişimiyle birçok ülkede [...] çok daha iyi karşılandık. Yani bir çeşit bencillik var. ”

Stablecoinler tüccarlar için benimsenme sağlıyor

Daha sonra ile konuşan CZ, stablecoinlerin traderlar ve perakendeciler arasında benimsenmesine yardımcı olacağına inandığını söyledi.

CZ, stablecoinlerin “ara adım” olarak tanımlıyor, fiat cinsinden tokenların kriptoda olmak isteyen ancak masraflarının fiat kullanılarak karşılanması gereken bireyler ve tüccarlar için sorunu çözdüğünü iddia ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ