Bitcoin fiyat tahminleri şu anda varlıktaki mevcut fiyat hareketleri tarafından destekleniyor. Piyasada öne çıkan rakamlar varlık için iyimser fiyat tahminleriyle çıkmaya devam ediyor.

Bitcoin fiyat tahminleri şu anda varlıktaki mevcut fiyat hareketleri tarafından destekleniyor. Piyasada öne çıkan rakamlar varlık için iyimser fiyat tahminleriyle çıkmaya devam ediyor. Şu ana kadar 100.000 $, çoğunluğun favorisi olmaya devam ediyor gibi görünüyor ve pek çok kişi dijital varlığın yıl sonuna kadar bu fiyatı kıracağına inanıyor. Bu tahmine inananlar arasında ZB.com'un CEO'su Omar Chen de var.

Bitcoin Bu Seviyeleri Görebilir?

Cryptogeek ile konuşan Chen, Bitcoin pazarından bahsetti. Dijital varlığın fiyat hareketleri, Bitcoin'in 30.000 $'a yerleştirdiği bu yıl için zaten dibi gördüğüne inandığını açıkladığı için CEO için önemli bir odak noktasıydı. Chen'e göre, dijital varlık 30.000 doların altına düşebilirken, “riskin çoğu fiyatlanıyor”.

Chen için, Bitcoin’in deflasyonist bir varlık olması ve varlığın azlığı, varlığın en çekici parasal özelliği olmaya devam ediyor. 21 milyonluk bitcoin arz sınırı her zaman varlığın lehine çalıştı. Arz azaldıkça, varlığa olan talep mevcut arzı aşacak şekilde ayarlandı ve bu da BTC fiyatında bir artışa yol açacak.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Bitcoin Piyasasına Artan İlgi

Bir bütün olarak kripto para piyasasına olan ilgi, geçtiğimiz yıllarda artmaya devam etti. 2017/2018 boğa piyasası sona erdikten sonra bitcoin'in ayı piyasasında harcadığı uzun süreye rağmen, dijital varlığa olan ilgi azalmadı. Aksine, piyasa, piyasaya yeni yatırımcıların girişine tanık oldu. Dijital varlığın getirileri, finansal piyasadaki altın ve diğer en iyi varlıklardan daha iyi performans göstererek benimseme cephesinde de yardımcı oldu.

Chen, 90'larda bitcoin'in internete kabul edilmesini benzetti. İnsanlar internetin gelecek üzerindeki etkisini göz ardı ettiğinden, kabullenme ilk başta yavaştı. Chen, bu modele göre pazarın önümüzdeki 2-3 yıl içinde 100 milyon yeni kullanıcı daha göreceğini tahmin ediyor.

Bunun gibi çok sayıda kullanıcı, kesinlikle Bitcoin değerinin arttığını görecektir. Herkes en iyi kripto para biriminin bir parçasına sahip olmak ister, bu da artan talebe yol açar, ancak arz değişmeyecektir. Aslında, piyasada yarılanmalar meydana geldikçe arz azalmaya devam edecek ve madencilere çıkardıkları her blok için daha az BTC verilmesine yol açacak.

2025 Her Yerde Bulunma Yılı

Chen'in 90'lardaki internete benzer Bitcoin hareketi analizini takiben, CEO dijital varlığın 2025'e kadar tüm dünyada hızla yayıldığını görüyor. Chen'in analizi, varlığın 2023 yılına kadar daha yaygın hale geleceğini görecek, çoğu muhtemelen hem büyük hem de küçük şirketler tarafından benimsenmesinden kaynaklanıyor. Daha sonra dijital varlığın dünya çapında yaygın kullanımı daha kabul edilebilir hale geldi.

Chen, önümüzdeki 2-3 yıl içinde pazarın ön saflarında yer alacak bazı temalar göreceğine dikkat çekti. Chen, “Önümüzdeki 2-3 yıl içinde uyum, kurumsallaşma ve hatta egemen kurumların piyasaya girişinin ana tema olacağını düşünüyorum” dedi.

Bitcoin'in fiyatı, son birkaç hafta içinde piyasada oldukça iyi bir şekilde yükseldi. Boğa rallisi, varlığın yerleşmeden önce grafiklerde sıçradığını gördü ve son 24 saatte %10'un üzerinde kaybetmesine rağmen yeni destek noktası olarak 44.000 $ oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ