Galaxy Digital'in CEO'su ve başkanı Michael Novogratz, CNBC’nin Closing Bell'inde son haftalarda bitcoin'in ana itici gücü olduğunu söyledi.

Ünlü CEO Bitcoin’deki Son Yükselişi Bu Sebebe Bağladı

Galaxy Digital'in CEO'su ve başkanı Michael Novogratz, CNBC’nin Closing Bell'inde son haftalarda bitcoin'in ana itici gücü olduğunu söyledi.

Yıldan bugüne, Bitcoin fiyatı 6.854 $ 'dan 10.552 $' a yükseldi ve üç aydan kısa bir sürede yüzde 54'lük şaşırtıcı bir artış kaydetti.

Likidite Bitcoin Kullanmaya Devam Edecek

Bitcoin artışının arkasındaki anahtar faktör sorulduğunda, Novogratz, küresel finans piyasasına likidite enjeksiyonunun kripto para piyasasının yükselen momentumunun önemli bir bileşeni olduğunu belirtti.

ABD, Avrupa ve Çin'in yanı sıra diğer bölgeler, yükselen jeopolitik risklere yanıt olarak özellikle 2019'un son yarısında piyasalarda likiditeyi artırdı.

Önümüzdeki haftalarda, korona virüsü korkuları üretkenliği ve ekonomik büyümeyi olumsuz etkilediği için Çin yerel pazara daha fazla likidite enjekte etmeye hazırlanıyor.

Novogratz,  genel olarak Bitcoin ve kripto talebi artmaya devam edebilir, diyor

“Likidite, likidite, likidite. Küresel oranlarımız düşük, insanlar para pompalıyor, Çin'e bakıyorsunuz ve havadan bir görüntü yapıyorsunuz, Çin'de hiçbir şey hareket etmiyor, bu da hükümetin iki varil likiditeye hazırlandığı anlamına geliyor. Yani hisse senedi sürüyor, kripto kullanıyor, altın sürüyor. ”

Geçmişte Novogratz, akredite yatırımcıların, kurumların ve fon yöneticilerinin bitcoin ve değer teklifi konusunda belirsiz olduğunu açıkladı.

Baskın kripto para birimi, Novogratz'ın artık bitcoin'i bir fonun makro portföyünün önemli bir parçası olarak tanımladığı noktaya kadar altyapıyı iyileştirmek ve anaakım farkındalığı artırmakla olgunlaştı.

“Eskiden toplantılar yapıyordum ve insanları bitcoin'in nasıl çalıştığını ve ne işe yaramadığına ikna etmek zorunda kaldım. Şimdi bunu makro portföylerinde bir silah, enflasyona karşı bir korunma, para politikalarını hafifletme ve fiat para birimlerine karşı bir çit olarak konuşuyorum. “

CME Bitcoin vadeli işlem piyasası ortalama günlük hacimde yaklaşık 200 milyon dolar kayıt yapıyor ve Bakkt ve LedgerX gibi diğer düzenlenmiş platformlar son aylarda yüksek hacimler gördü.

BTC Buradan Nereye gider?

Bitcoin'in kısa vadeli fiyat hareketleri çoğunlukla BitMEX gibi marj ticaret platformları tarafından sallanmaktadır.

Kalıcı takas sözleşmelerinin fonlama oranı geçtiğimiz hafta boyunca nispeten yüksek olmasına rağmen, short pozisyonunda bulunan satıcılara piyasayı düşürmeye teşvik eden Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanı ivme artışını sürdürmeye devam etti.

Bitcoin fiyatı, yatırımcılar tarafından kripto para birimi için önemli bir psikolojik seviye olarak kabul edilen güçlü destek görevi gören 10.000 doların üzerinde kaldı.

 Bitcoin 10.000 dolar seviyesinin üzerinde seyrederken, Ethereum gibi kripto para birimleri art arda piyasaya olan talebin yüksek bir noktada olduğunu gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ