Binance CEO'su, koronavirüs pandemisinin sadece mevcut küresel ekonomik erimeyi ateşleyen kıvılcım olduğunu ama nedeni olmadığını vurguluyor.

Ünlü CEO Bitcoin Koronavirüsü İlişkisini Açıkladı

Binance CEO'su, koronavirüs pandemisinin sadece mevcut küresel ekonomik erimeyi ateşleyen kıvılcım olduğunu ama nedeni olmadığını vurguluyor.

20 Mart'ta yayınlanan bir blog yazısında, kripto para birimi çevrelerinde “CZ” olarak bilinen Changpeng Zhao, koronavirüsün dünya ekonomisinin çok zayıf olduğunu gösterdiğini savundu.

CZ: Ekonomi “Daha Güçlü Olmalı”

Bu yılki koşulların 2008'deki küresel mali krizden (GFC) farklı olup olmadığını sorduğunda, şöyle özetledi:

“2008'de küresel ekonomiyi duraklatan bir salgın yoktu. Ama Coronavirüs'ün sadece bir tetikleyici olduğuna inanıyorum, kök neden değil. Ekonomimiz daha güçlü olmalı, en azından bazı şoklardan kurtulmaya yetecek kadar güçlü olmalı. ”

Zhao, Bitcoin giderek geleneksel pazarların karşılaştığı sefaletten ayrılıyorken konuşuyordu. Geçtiğimiz hafta hisse senedi endekslerine paralel olarak tarihi bir günlük düşüşün ardından, bu hafta bir noktada% 90'a yakın bir şaşırtıcı iyileşme gördü.

O zamandan beri, BTC / USD soğumaya başladı ve son 24 saatte yaklaşık  % 7 değer kaybetti. Ancak eski sistemden farklı olarak, Bitcoin “kırık değil” diyor Zhao.

Bir noktada, yatırımcılar nakit biriktirmeyi durduracaklar - koronavirüs sırasında doları güçlendiren bir uygulama - ve bunun yerine portföylerini tekrar genişletmeye başlayacaklar. Servet destinasyonları arasında Bitcoin olacak.

“İnsanlar henüz daha fazla bitcoin satın aldı mı? Hayır, çoğu durumda. Birçoğu hala tuvalet kağıdı üzerinde panik yapıyor ”diye devam etti Zhao.

 “Bu değişikliklerin ekonomide yayılması zaman alıyor. Kitlesel bir nüfus söz konusu olduğunda değişiklikler hemen gerçekleşmez. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ