Coinbase CEO'su Brian Armstrong, yeni düzenlemelerin Bitcoin ve diğer dijital varlık işlemlerinin yalnızca kimliği doğrulanmış cüzdanlara gönderilmesini gerektirebileceğini öne sürdü.

Ünlü CEO Olası Yeni KYC Düzenlemeleri Konusunda Endişeli

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, yeni düzenlemelerin Bitcoin ve diğer dijital varlık işlemlerinin yalnızca kimliği doğrulanmış cüzdanlara gönderilmesini gerektirebileceğini öne sürdü.

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, bir dizi tweet'te, yeni düzenlemelerin Bitcoin ve diğer dijital varlık işlemlerinin yalnızca kimliği doğrulanmış cüzdanlara gönderilmesini gerektirdiğini öne sürdü. 

Armstrong bunu duyduğu "söylentilere" dayanarak önerdi. Böyle bir yasanın nasıl işleyeceğini görmek zor olsa da, hükümetlerin hangi platformda olurlarsa olsunlar tüm kripto işlemlerini takip etmeye çok istekli olduklarını hatırlatmak isteriz. 

Coinbase CEO'su, söylentileri nereden duyduğunu söylemedi ve bu nedenle, önerilen düzenlemeler ve bunların ne hakkında olduğu hakkında hiçbir özel ayrıntı mevcut değil.

Coinbase CEO'su, önerilen düzenlemenin kendi kendine barındırılan cüzdanları doğrulamalarını gerektireceğini düşünüyor.

Brian Armstrong, “Bu önerilen düzenleme, Coinbase gibi finans kurumlarının kendi kendine barındırılan cüzdanın alıcısını / sahibini doğrulamasını ve bir para çekme işlemi kendi kendine barındırılan cüzdana gönderilmeden önce o taraf hakkında tanımlayıcı bilgileri toplamasını gerektireceğini düşünüyoruz." diyor.

 CEO, Coinbase ve benzeri şirketlerin, adres kendi kendine barındırılan bir cüzdana ait olsa bile, para çekme işlemi yapmadan önce alıcı adreslerini doğrulaması gerektiği fikrine dayanarak görüşünü sundu.

Brian Armstrong, bu düzenlemelerin uygulanıp uygulanmayacağı konusunda endişeli.

Coinbase CEO'su, tweet serisinde, Coinbase'den doğrudan akıllı sözleşmelere para çeken bazı kullanıcıların DeFi uygulamaları gibi olası bir endişesini ekledi. 

Yine de, bu muhtemelen müşteriler için fazladan bir işlem adımını (ve BTC kullanıyorsanız, ek yüksek ücretler) gerektirecektir. 

Armstrong’un saldırıya uğrayabilecek hizmetlere gittikçe daha fazla kimlik belgesi ve bilgi gönderme konusundaki endişeleri meşrudur çünkü kimlik hırsızlığı çok gerçek bir problemdir ve şirketlerin bu tür kişisel verileri koruma sicilleri zayıftır.

Daha önce Coinbase CEO'su, ABD merkezli şirketin siyasete girmeyeceğini ve teknolojiyi geliştirmeye odaklanayacağını ortaya koyan bir gönderi yayınlamıştı. Apolitik duruşu nedeniyle kripto topluluğunun tepkisiyle karşılaşmıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ