Varlık yönetiminde önde gelen uzman ve Galaxy Digital'in CE’su, Bitcoin'in şimdilik istikrar kazanacağına ve konsolidasyona başlayacağına ve ardından 4. çeyrekte yükselmeye devam edeceğine inanıyor.

CNBC'nin Squawk Box programında yakın zamanda yayınlanan bir bölümde, Galaxy Digital kripto bankasının kurucusu ve CEO'su Mike Novogratz, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarındaki mevcut artışa yol açan nedenleri özetledi.

Kripto para biriminin 2021'in dördüncü çeyreğinde toparlanmaya devam edeceğine inanıyor.

Bitcoin'i ilk olarak 2013-2014'te satın alan ve 2015'te Vitalik Buterin'den 500.000 ETH'yi 0,99 $ iken alan eski Goldman Sachs varlık yöneticisi, kripto rallisinin yeniden başlamasının Walmart ve Amazon'un kripto alanıyla ilgilenmesine bağlı olduğuna inanıyor.

Squawk Box yardımcı sunucusuna, son zamanlarda, bu iki perakende ağırlığının, kripto mühendisleri ve kripto varlık departmanlarının şeflerini arayan iş ilanları yayınladığını hatırlattı.

Novogratz bunu, Amazon ve Walmart'ın bu yeni trendin bir parçası olmaya kararlı olduklarını söylediklerinin açık bir işareti olarak okudu.

Ayrıca, Salı günü, Visa küresel ödeme kartı devi, sanki dijital varlıkların işlerinin büyük bir parçası olacağını haykırıyormuş gibi, Ethereum'da 150.000 dolar ödeyerek bir CryptoPunk NFT (karşılıksız token) satın aldı.

Novogratz, "Visa'da kripto işleten adam" ile konuştuğunu ve Novogratz'ın bu hareketle ilgili yorumunu doğruladığını da sözlerine ekledi.

Galaxy Digital CEO'su, finansal yapının çoğunun blok zincir temelinde yeniden inşa edileceğini belirtti.

Topluluk, Washington'u kriptoda bir endüstri olarak gördü

Novogratz ayrıca, bir kısmının kriptodan vergi alınmasıyla artması beklenen 3,5 trilyon dolarlık altyapı faturasından da bahsetti. Birkaç ABD senatörü tarafından kripto endüstrisi için işleri çok zorlaştıracak belirli bir değişiklik önerildi.

Bununla birlikte, 6-7 Ağustos hafta sonu boyunca, kripto topluluğu, senatörlere ve kongre üyelerine telefon ederek, e-posta göndererek ve yazarak, bu değişikliğin ABD'deki fintech inovasyonunu boğacağını açıklayarak itiraz etmeye başladı ve kabul edilmedi.

Mike Novogratz, Washington'un sadece bir hafta sonu için kriptoyu gerçek bir endüstri olarak gördüğünü söyledi.

Bitcoin ve S&P 500 iyi bir 4. çeyrek geçirebilir

Bundan sonra Bitcoin ve Ethereum'a ne olabileceğine gelince, Novo, kriptonun sonsuza kadar yükselemeyeceğini ve muhtemelen burada istikrar kazanacağını ve konsolidasyona başlayacağını belirtti. Ancak Novogratz, dördüncü çeyrekte Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının rallilerine devam edeceğini varsaydı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ