Uluslararası finansal danışmanlık devi deVere Group'un kurucusu ve CEO'su Nigel Green, Bitcoin'in son yükselişinin koronavirüs hakkındaki küresel korkular nedeniyle devam edeceğini söyledi.

Ünlü CEO’ya Göre Bitcoin’de Yükseliş Devam Edecek – İşte Nedeni

Uluslararası finansal danışmanlık devi deVere Group'un kurucusu ve CEO'su Nigel Green, Bitcoin'in son yükselişinin koronavirüs hakkındaki küresel korkular nedeniyle devam edeceğini söyledi.

Pazartesi günü yazılan yeni notta Green, BTC’nin fiyatının virüsün yayılmasına paralel olduğunu söylüyor.

"Daha fazla vaka doğrulanırsa, daha fazla ülke etkilenir ve geleneksel finansal piyasalar üzerindeki etki ne kadar büyük olursa, Bitcoin'in fiyatı o kadar artar."

Johns Hopkins veri izleyicisine göre, teyit edilen koronavirüs vakalarının sayısı Cuma gününden bu yana 9.925'ten 17.491'e yükseldi. Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıktığından beri, virüs en az 27 ülkeye yayıldı, 528 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor. Uluslararası uçuşların bir kısmı iptal. Ayrıca ülkerler sınırlarını kapatıyor. Bu durum hisse senedi piyasalarını tıkıyor ve Çin ekonomisini etkiliyor. Pazartesi günü, Şangay borsası neredeyse % 8 gerileuerek 393 milyar dolar düştü.

Green ayrıca konuyla ilgili olarak şu vurguyu da yapıyor:

“Bu nedenle, Hong Kong merkezli bir araştırma grubuna göre, Bitcoin'in fiyatının potansiyel olarak Nisan veya Mayıs olabilecek koronavirüs zirvelerine kadar artmaya devam edeceği makul olarak kabul edilebilir. Yatırımcıların yakın zamanda Bitcoin'e yönelmelerinin ana nedeni, belirsizlik zamanlarında giderek daha güvenli bir liman varlığı olarak düşünülmesidir. ”

DeVere Group'un 100'den fazla ülkedeki 80.000'den fazla müşterinin tavsiyesi altında 10 milyar dolardan fazla olduğu bildiriliyor. İyimserliğine rağmen Green, BTC'nin yol boyunca iniş ve çıkışlar göreceği konusunda uyarıyor.

Bloomberg'den yapılan yeni analiz, bu gerilemelerden birinin ufukta olduğunu gösteriyor. Günlük kapanışın hareketini karşılaştırarak bir varlığın fiyatının sağlığını tanımlamak için kullanılan GTI güç göstergesine göre, BTC artık aşırı alım yapıyor.

 Bitcoin, yıla 7.202 $'dan başladı ve şu ana kadar % 29.2 arttı. CoinMarketCap'e göre, önde gelen kripto para birimi 9,308 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ