Bitcoin, daha fazla yasal netlik ve yeni yatırım ürünleri piyasaya sürüldükçe, geleneksel ve kurumsal yatırımcılar arasında yükselen bir yıldız olmaya devam ediyor.

Ünlü CEO’ya Göre Bitcoin Neden Yükselen Bir Yıldız

Bitcoin, daha fazla yasal netlik ve yeni yatırım ürünleri piyasaya sürüldükçe, geleneksel ve kurumsal yatırımcılar arasında yükselen bir yıldız olmaya devam ediyor. Başlangıçta kripto ile ilişkili olan şüphe ve güvensizlik nihayet soluyor gibi görünüyor, çünkü bugün Bitcoin altın gibi geleneksel varlıklara rakip olan meşru bir değer varlığı deposu olarak kabul ediliyor.

Bununla birlikte, daha büyük ekosistemdeki gelişmelere rağmen, eşitsizlikler devam etmektedir. Aynı şeyin en iyi kanıtı, yeni yatırımcılar söz konusu olduğunda, ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum üzerinde önemli bir liderlik yapmaya devam eden Bitcoin.

ARK Invest CEO'su ve CIO'su Cathie Wood ve ARK Tematik Analisti Yassine Elmandjra, Bitcoin'in kurumsal yatırımcılar için gidilecek varlık olmaya devam ettiğini ve aynı zamanda ağlar arasındaki karmaşık ayrıntıları tartıştığını vurguladı. Bitcoin ve Ethereum ve yatırımcı güvenini ve benimseme oranlarını artırmadaki rolleri. Wood, portföy tahsislerinin ardındaki temel mantığa dikkat çekerek, “Bu ekosistemlerdeki değere para birimleri hakim olacak ve Bitcoin rezerv para birimi olmak, bu alandaki varlıklarımızın çoğunu tahsis edeceğim yer olacaktır. Zamanla görebilsem de, gelişen başka para birimleri de var. ” diyor.

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, Bitcoin'e kıyasla farklı bir gelişim rotası seçtiği kullanım durumlarında her zaman gündemde değil. Elmandjra bu farkı “inovasyon maksimalistleri ve parasal maksimalistler” arasındaki ayrışma olarak sınıflandırarak vurguladı ve ekledi:

“Ona bir bakıma ilk zihniyetten baktığınızda Bitcoin ile başlıyorsunuz ve bitiyorsunuz. Bu durumda, yatırımcı odağı gerçekten bu tür bir güvence teorisi ve buna gerçekten parasal bir bakış açısıyla bakıyor. ”

İlginç bir şekilde, Grayscale tarafından yayınlanan Q1 2020 raporuna göre, Bitcoin kripto yatırım portföylerine hakim olmaya devam ediyor ve Ethereum gerçekten küçük bir pay alıyor.

Ancak, 2020 yılına ait ürün bazında kümülatif giriş verileri, Ethereum'un ağ yükseltmelerinin ve ekosistemindeki gelişimsel çalışmaların işe yaradığını gösterdiğinden, kötü haberler değil.

 Elmandjra, Bitcoin için, veri işlemlerini aktarma ve doğrulama konusunda güvenilir bir mekanizmaya sahip olmasına rağmen, yatırımcıların önceliklerinin ağ ölçeklenebilirliği etrafında olması ve “bu geniş özellikli temel katman protokollerini bu büyük özellik kümeleriyle oluşturması” gerektiğini belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ