Bitrefill'in CCO'su John Carvalho, uzun zamandır kripto alanının güçlü bir savunucusuydu ve Bitcoin’i 10 dolardan işlem görmesinden bu yana Bitcoin'in büyümesini destekledi.

Ünlü CEO

Bitrefill'in CCO'su John Carvalho, uzun zamandır kripto alanının güçlü bir savunucusu ve 10 dolardan işlem görmesinden bu yana Bitcoin'in büyümesini destekliyor.

Carvalho kısa süre önce Bitcoin’in hükümetten gücü geri alma kabiliyeti hakkındaki görüşlerini paylaşırken, hükümet yetkilileriyle etkileşimlerinin normal vatandaşların güçsüzlüğünün bir göstergesi olduğunu vurguladı. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

“Artık kimsenin senin kullanmanı engelleyemeyeceği bir paran olduğunda, gücünü geri alabildiğini ve daha özgür hissedebileceğini düşünüyorsun.”

Bitcoin ve Lightning Network

Bitcoin blok zinciri ve Lightning Network hakkında konuşan Carvalho, Lightning Network’ü bir bütün olarak ele almadan büyütmenin zor olacağını belirtti. Mevcut ekosistemin yetersiz kalmasına rağmen, girişimci 2020'de yaklaşmakta olan Bitcoin halving etkinliğinin blockchain’in gelişimini canlandıracağını ifade ederek “Bitcoin asla ölmez”  vurgusu yaptı.

Neden Bitcoin ETF’leri Destekleniyor

Carvalho, Bitcoin tutkunlarının ETF’leri desteklediğini iddia ediyor çünkü “başkalarının zengin olmasını istiyorlar.” Bitcoin’in zengin olmakla ilgili olmadığını iddia eden Carvalho, Bakkt’ın kripto alanına girmesinin likiditeyi serbest bırakmada herhangi bir etkisinin olmadığını vurguladı. Bitreffil CCO’su, “bunun ekosistemin genel istikrarını ve dış etkenler tarafından manipüle edilemeyeceğini yansıttığını” düşünüyor.

Ayrıca, girişimci “özgürlük ile kötüye gitme özgürlüğünü ayırmanın” mümkün olmadığını, “uzayda kötü aktörlere hitap etmenin” araçların kısıtlanması yoluyla yapılmaması gerektiğini ifade ediyor. Carvalho Facebook gibi özel kuruluşların kripto alanına dahil olmalarına işaret ederek şu ifadeleri kullanıyor:

“Libra’nın şimdiye kadar iyi bir ikame olabileceği veya Bitcoin'den daha iyi veya ona benzer olabileceği gibi görüşlere baktığımızda bunların hepsi daha sonra çözmek zorunda kalacağımız kafa karışıklıkları olarak gözüküyor.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ