Blockchain ağı Cardano'nun yaratıcısı Charles Hoskinson, kripto para biriminin hareketinin Bitcoin fiyatı hakkındaki spekülasyondan çok daha fazlası olduğunu söylüyor.

Ünlü CEO

Blockchain ağı Cardano'nun yaratıcısı Charles Hoskinson, kripto para biriminin hareketinin Bitcoin fiyatı hakkındaki spekülasyondan çok daha fazlası olduğunu söylüyor.

Wave Financial Sanal Yatırımcı Konferansı'nın çevrimiçi bir adresinde Hoskinson, koronavirüs pandemisi sırasında insanların ve şirketlerin karşılaştığı birçok sorunun kalbinde güven eksikliğinin olduğunu ve blok zincirinin çözüm olduğunu söylüyor.

“İstiften kar arama davranışına ve sızan ve sonuçta aramızdaki en savunmasız olana zarar veren tonlarca sorun vardı. Bu yüzden kendimize bunun neden olduğunu soruyoruz.

Çünkü bu sistemler çok parçalı bir şekilde inşa edildi. Ve bu sistemleri düzeltmek için yaptığımız şey, başka bir karmaşıklık katmanı, başka bir düzenleme katmanı veya birçok durumda sadece tek bir standardı benimsemekti ...

Kripto para birimlerinin alanı, parayla ilgili değil. Bu Bitcoin ile ilgili değil. Bu bir piyasa sınırına gitmek ve% 5 arttığını veya% 10 düştüğünü söylemekle ilgili değil. Gerçekten, endüstrimizin bir bütün olarak soyut noktası, birlikte çalışmak zorunda olan ancak birbirlerine gerçekten güvenmeyen partiler arasında güven ile ilgili. ”

Hoskinson, kripto endüstrisinin BTC'nin doğumundan yaklaşık on yıl sonra önemli ölçüde değiştiğini söyledi.

Gökyüzünün, teknolojinin aracıları kaldırma ve ticaretin tüm yönlerine dokunabilecek otomatik ve verimli bir sisteme güven oluşturma yeteneğinin sınırı olduğuna inanıyor.

“Endüstrimizin ne hakkında olduğunu, blok zinciri endüstrisini bir bütün olarak tanımlamam gerekirse, bu parayla ilgili değil. Daha ziyade toplumu nasıl yeniden hayal edebileceğimiz hakkındaki felsefi sohbetle ilgilidir. Birlikte çalışma şeklimizi yeniden düşünün, birbirimize, şeyleri nasıl ölçtüğümüze güveniyoruz.

Örneğin kendi şirketimiz Etiyopya'da şu anda altı milyon küçük sahibi çiftçiye gübre kuponları için bir proje teklif ediyoruz. Ancak böyle bir programın iş ve teknik gereksinimlerini araştırmaya başladığınızda, birbirine bağlı yaşamın ne kadar inanılmaz olduğunu anlamaya başlıyorsunuz… Bir kupon sistemi oluşturduğunuzda, aslında bir ödeme sistemi oluşturuyorsunuz. Ve aslında bir kimlik sistemi inşa ediyorsunuz. Sonra yol boyunca bir yerlerde insanların kim olduğunu öğrenmek için bir nüfus sayımı sistemi inşa ediyorsunuz. Ve sonra bir yerde bir oylama sistemi oluşturuyorsunuz. Ve sonra çıkış yapmak için bağlayacağınız bir yerde, böylece tarımsal ürünler için bir tedarik zinciri sistemi kuruyorsunuz…

Ve bunların her biri büyük bir fırsat, her türlü yeni iş modeli ve her türlü yenilik için büyülü bir fırsat. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ