Risk sermayesi kapitalisti Meltem Demirors, petrol piyasasının çöküşünün ve finansal piyasalardaki geniş çaplı kargaşanın Bitcoin anlatısını nasıl yeniden şekillendirdiğini açıklıyor.

Ünlü CSO

Risk sermayesi kapitalisti Meltem Demirors, petrol piyasasının çöküşünün ve finansal piyasalardaki geniş çaplı kargaşanın Bitcoin anlatısını nasıl yeniden şekillendirdiğini açıklıyor.

CoinShares'in baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, petrol piyasasındaki son krizin Bitcoin çevresindeki sürekli değişen anlatıları nasıl etkileyeceğine ilişkin görüşünü paylaştı.

Anlatıları değiştirme

Demirors'a göre, petrol fiyatlarındaki son çöküş, yatırım dünyasındaki anlatıları sonsuza dek değiştirecek bir dönüm noktasıdır. Belirttiği gibi, COVID-19 kaynaklı kriz “normalin ne olduğuna dair tüm beklentilerimizi karşıladı”, bu yüzden statükoya geri dönmeyi beklemek “saçma” dır.

“Sadece petrolün yeniden fiyatlandırılmasını görmüyoruz. Tüm enerji değer zincirini düşündüğümüzü görüyoruz. ”

Bu olaydan sonra, Demirors jeopolitik çıkarların giderek enerjiye erişimden “hesaplama ve bağlantı” erişimine geçeceğini savunuyor. Ayrıca, Çin'in bu değişime örnek olarak “dijital yarışı kazanma” çabalarını da ele alıyor. Geleneksel pazarlardaki kargaşa, Bitcoin'in lehine oynayacağı düşünülen risk kavramını da değiştiriyor.

“Faiz oranları sıfır olduğunda, artık düşük riskli, istikrarlı, sabit getirili varlıklar gerçekten yok”

Demirors'a göre, yatırımcıların ilgisi gittikçe artan bir şekilde Bitcoin gibi yüksek riskli, yüksek getirili varlıklara doğru gidiyor. İnsanların oynaklığa karşı tutumu da değişmektedir. Geleneksel olarak volatil olmayan varlıklar büyük fiyat dalgalanmaları gösterdiğinden, Bitcoin’in oynaklığı artık anormal görünmüyor ve yatırımcıların tutumu buna göre değişecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ