IOTA acil bir node göçünü bitirirken ve Cardano (ADA) Shelley ana ağına doğru 'son bir adım' atarken, Weiss Crypto analistleri iki projeyi karşılaştırmaya karar verdi

Ünlü Derecelendirme Kuruluşu Popüler İki Altcoini Karşılaştırdı – İşte Sonuçlar

IOTA acil bir node göçünü bitirirken ve Cardano (ADA) Shelley ana ağına doğru 'son bir adım' atarken, Weiss Crypto analistleri iki projeyi karşılaştırmaya karar verdi

Weiss Crypto Ratings, kripto para yatırımı ve teknoloji sıralamalarına hitap eden bir analist düşünce kuruluşudur. Yine de, bazen blockchain projeleri ve olayları hakkında fikirlerini yayınlıyorlar. Bugün IOTA (MIOTA) ve Cardano (ADA) mikroskop altına alındı.

Weiss Crypto Ratings'e göre, iki projenin çok az ortak noktası var. Cardana'nın (ADA) yaklaşımı, IOTA'nın gösterdiği yaklaşımdan çok daha gerçekçi görünüyor. IOTA hala consensusu tasarlamanın bir yolunu ararken, Cardano 'teoriden pratiğe giden yolda önemli kilometre taşlarına doğru yol haritası boyunca ilerliyor.

Weiss Crypto, Cardano (ADA) ile Bitcoin'i (BTC) karşılaştırmanın daha iyi olacağını iddia ediyor. Analistlere göre, Cardano (ADA) akıllı sözleşmelerle donatılmış bir Proof of Stake (PoS) consensusuna dayanan Bitcoin (BTC) oluşturmaya çalışıyor ve gerçekçi görünüyor.

IOTA Vakfı'nın kaydettiği ilerlemeye rağmen, bu proje, tüm katılımcıların gerçekten eşit olduğu bir defteri oluşturmanın mümkün olup olmadığını anlamaya yönelik büyük bir deney olmaya devam ediyor. Analistler bu zorluğa kuşkuyla bakıyorlar:

Oldukça iddialı, ama birçoğu yapılamayacağını düşünüyor.

 Cardano, Ouroboros Classic ve Ouroboros Genesis arasında bir köprü görevi gören yeni bir Ouroboros BFT konsensüsü yayınladı; sonuncusu Cardano Merkezi Olmayan Ana Ağa güç verecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ