Weiss Ratings, Tether stablecoin'in XRP'den daha likit olduğuna inanıyor bu nedenle fintech firmaları için daha iyi bir seçenek.

Ünlü Derecelendirme Kuruluşundan Tether ve XRP Açıklaması

Weiss Ratings, Tether stablecoin'in XRP'den daha likit olduğuna inanıyor bu nedenle fintech firmaları için daha iyi bir seçenek.

Kripto para derecelendirme firması Weiss Ratings, Azimo'nun Filipinler'de daha hızlı ve daha ucuz ödemeler için XRP'den yararlanmak üzere Ripple ile işbirliği yapmak yerine Tether (USDT) gibi stablecoinler kullanması gerektiğini belirtti.

ABD merkezli finansal araştırma ajansı bu görüşü son bir tweet'te paylaştı. Tahmin edileceği üzere, CT topluluğu bunu iyi karşılamamıştır.

Tether (USDT) Azimo için XRP'den daha iyi bir seçenek mi?

Çarşamba günü, XRP'nin arkasındaki fintech şirketi Ripple, Avrupa para göndericisi Azimo ile birlikte çalıştığını açıkladı. Bu işbirliği ile Azimo, Ripple’ın XRP kullanan İsteğe Bağlı Likidite (ODL) ürününü entegre edecek.

Bu sayede havale şirketi müşterilerine daha hızlı ve daha az maliyetli para transfer hizmetleri sunabilecek. Buna ek olarak, Azimo daha büyük bir coğrafi alana hizmet ederken düşük likidite maliyetlerinden de yararlanacak.

Şimdi Weiss Ratings, Azimo'nun Ripple’ın XRP'sine gitmek yerine havale ihtiyaçları için Tether (USDT) gibi stablecoinlere sahip olması gerektiğini öne sürüyor. Derecelendirme şirketi Tether'ın XRP'den daha likit olduğu için daha iyi hizmet edeceğini açıkladı.

Weiss ayrıca sınır ötesi ödemeler için XRP'den faydalanmanın yıllar önce çok önemli olacağını belirtti, ancak şimdi Ripple’nin XRP'sinden başka fiat taşımak için çok daha iyi seçenekler bulunduğunu ifade ediyor.

Kripto Topluluğu Tepki Gösteriyor

Weiss Ratings’in bu görüşüne kripto topluluğu karşı çıkıyor.  Diep'ten Steven Bull adındaki bir twitter kullanıcısı şunları söyledi:

“USDT sadece kripto-kripto borsalarında sıvıdır ve bunların çoğu fiat-kripto borsalarının uyumluluğunun yakınında değildir. Bankalar ve para transferi şirketleri uyumu seviyor. ”

Başka bir kullanıcı olan Credible Crypto, firmanın açıkça önyargılı görüşlerinden dolayı sosyal medya yöneticisini kovması gerektiğini önerdi:

“Adamım sosyal medya hesaplarınızı kim işliyorsa onu kovun. Kimse sizi itmeye devam ettiğiniz bu önyargılı, XRP karşıtı anlatıyla sizi ciddiye almayacak. İnanılmaz."

Ripple’ın XRP'sini Kullanan Bir Düzineden Fazla Firma Var

Azimo, ODL ve XRP'den yararlanan şirketler grubuna katılan en son şirket oldu. Şu anda, MoneyGram, goLance, TransferGo ve Bitso gibi 12'den fazla firma ODL kullanmaktadır.

Bununla birlikte, çoğu Ripple ortağı XRP'yi özellikle kripto varlığı etrafında düzenleyici netlik eksikliği nedeniyle bir köprü para birimi olarak kullanma konusunda temkinli.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ