Finansal derecelendirme web sitesi Finder.com'dan yeni bir rapora göre, Bitcoin'in yıl sonuna kadar 15.499 $ 'a ulaşması bekleniyor.

Ünlü Derecelendirme Şirketi Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Öngörüsünü Açıkladı

Finansal derecelendirme web sitesi Finder.com'dan yeni bir rapora göre, Bitcoin'in yıl sonuna kadar 15.499 $ 'a ulaşması bekleniyor.

Rakam, 2020 yılında kripto para için neler olabileceğini tahmin eden 10 fintech liderinin bireysel tahminlerinin ortalamasıdır.

Bitcoin'in son fiyat düşüşüyle paneldeki neredeyse herkes (% 90) Bitcoin'in korona tarafından tetiklenen varlık satışlarından muaf olmadığını kabul etti.

Reuters'deki teknoloji uzmanı ve fütürist Joseph Racynski, mevcut iklimde kurumsal yatırımcıların Bitcoin'i boşaltmanın hızlı olduğunu kaydetti.

“BTC fiyatındaki düşüşün nedeni, virüs etkisi tespit edilir edilmez kripto parayı likidite etmek için acele eden kurumların doğrudan bir sonucudur. Tüm varlıklarda oldu, ancak kanıtladığı şey, kurumların son birkaç yıldır kripto paraya yatırım yapmasıydı .”

Ancak panelin sadece yarısı (% 50) düşüşün, Bitcoin'in geleneksel pazarlar düştükçe fiyatını tutamamasının bir sonucu olduğunu ve Bitcoin'in hisse senedi piyasasını yansıtmayabileceğini gösteriyor.

Her iki durumda da, panel çoğunluğuna (% 60) göre, son fiyat hareketleri Bitcoin'in güvenli bir liman varlığı olarak varlığını etkiledi.

Rogue International'ın genel müdürü Desmond Marshall, traderların ve kripto para alıcılarının, Bitcoin'in altın gibi güvenli bir liman haline gelebileceğini umduklarını söyledi.

Bu arada, Finder'ın kurucu ortağı Fred Schebesta, geleneksel varlıklarla kısa vadeli bir ilişkinin Bitcoin'in güvenli bir liman varlığı olma durumunu azaltmadığını söyledi.

Dijital Sermaye Yönetimi genel müdürü Ben Ritchie, Bitcoin'in şu anda yüksek riskli bir varlık olarak görüldüğünü kabul etti, ancak bunun pistte güvenli bir liman olabileceğini savundu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ