ECB Başkanının Bitcoin hakkındaki son sözlerine yanıt veren yatırım firması Tressis baş ekonomisti, Lagarde'in kripto para düzenlemesi için yaptığı açıklamaların "çirkin" ve "tehlikeli" olduğunu söyledi.

Ünlü Ekonomist, ECB Başkanının Kripto Düzenlemeleri Hakkındaki Açıklamalarına Karşılık Verdi

ECB Başkanının Bitcoin hakkındaki son sözlerine yanıt veren yatırım firması Tressis baş ekonomisti, Lagarde'in kripto para düzenlemesi için yaptığı açıklamaların "çirkin" ve "tehlikeli" olduğunu söyledi.

Tressis Gestion'da fon yöneticisi ve baş ekonomist olan Daniel Lacalle, NTD Business ile yaptığı röportajda Avrupa Merkez Bankası başkanı Christine Lagarde’ın bitcoin ve kripto düzenlemeleri hakkındaki son sözleri hakkında yorum yaptı.

Lagarde'ın ima ettiği şeyin kripto para düzenlemesi için "çirkin" ve "tehlikeli" olduğunu söyledi. Tressis Gestion, İspanya müşterilerine yatırım yönetimi, finansal planlama, yatırım stratejileri ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Tressis Gestion "Açıkçası, Bayan Lagarde, kripto para birimleriyle ilgili mevzuatı uygulama gücüne sahip değil" dedi ve şu sözleri de ekledi:

"Hükümetler, katı kripto düzenlemelerini uygulamaktan mutluluk duyacaktır."

Tressis Gestion, ayrıca, ECB başkanı Christine Lagarde’ın “Avrupa'da önemli bir ses ve finans dünyasında çok önemli bir isim olduğunu kabul etti. Yani yorumları duyuluyor. "Lacalle, "çok sayıda hükümetin kripto para birimleri üzerinde katı düzenlemeler uygulamaktan çok çok mutlu olacağına" inanıyor ve bunun "temelde, gördüğümüz gibi, kripto para birimlerinin merkez bankalarından gelen çok agresif bir politikaya bir yanıt olarak çarpıcı bir şekilde yükseldiğini" belirtiyor.

Avrupa Merkez Bankası, muhtemelen hepsinden daha agresif para politikasını uygulayan bankadır.

ECB başkanı, bitcoin düzenlemesine olan ihtiyacı vurguluyor

Daha önce bildirildiği gibi, ECB başkanı Christine Lagarde Bitcoin'in “bazı komik işler yaptığını ve bazı ilginç, kınanacak kara para aklama faaliyetlerini yürüttüğünü söyledi.

Küresel düzeyde "Yönetmelikler olmalı ve bunun uygulanması ve üzerinde anlaşmaya varılması gerekiyor" dedi. "Bir kaçış varsa, o kaçış kullanılacak" vurgudu yapmıştı.

ECB Başkanı Christine Lagarde, "G-7 başlatsa, G-20'ye geçse ve sonra genişlese de, küresel işbirliği ve çok taraflı eylem kesinlikle gereklidir" diye ekledi.

ECB Başkanı Christine Lagarde ayrıca konferansta merkez bankası dijital para birimleri (CBDC'ler) hakkında da konuştu. ECB'nin yakın zamanda kamuoyuyla dijital euro hakkında bir danışma toplantısını tamamladığını ve danışmaya “en yüksek düzeyde yanıtları” aldığını söyledi.

İlerleyen zaman dilimleri gerçekten de bu alan için ilginç gelişmelere sahip olacak gibi duruyor. Zira Çin başta olmak üzere bir çok ülke şu an merkez bankası dijital para birimini çıkarmak için hazırlık yapıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ