Ethereum'un (ETH) fiyatı şimdiye kadarki en kötü gününe katlandı, ancak ekonomist Nouriel Roubini katliamın çok uzak olmadığını düşünüyor.

Ünlü Ekonomist Ethereum

Ethereum'un (ETH) fiyatı şimdiye kadarki en kötü gününe katlandı, ancak ekonomist Nouriel Roubini katliamın çok uzak olmadığını düşünüyor.

Bitcoin (BTC) maksimalistleri ile Nobel kazanan iktisatçı Nouriel Roubini'nin ortak bir yanı varsa, kesinlikle Ethereum'u (ETH) küçümsemeleri

Son tweet'inde 'Dr. Doom, denge değerinin aslında sıfır olduğunu iddia ederek en büyük altcoin için merhamet göstermedi.

Bir gün fark yaratabilir

Küresel pazarlar için en kanlı günlerden biri olarak tarih kitaplarına geçecek olan 12 Mart'ta, kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum ile kesinlikle dövüldü ve fiyatlarının neredeyse yüzde 30'undan fazlasını kaybetti.

Şu anda sadece 132 dolardan el değiştiren Ethereum (ETH), tüm tarihi boyunca en kötü gününü geçirdi.

Şu an itibariyle, en büyük ikinci kripto para birimi, sadece bir ay önce ulaştığı 2020 yüksekliğindeki 283 $ 'dan yüzde 55'ten fazla düştü.

Roubini, Ethereum'un (ETH) 0 dolara gidebileceğini söylüyor

Şimdi bunun sadece yoldaki bir çarpma değil, tam gelişmiş bir ayı pazarı olduğu açık olduğu için, çoğu kişi katliamın devam edeceğine inanıyor. Ancak Roubini, koinin gerçeğe uygun değerinin sıfır olduğunu ve manipülasyonlar nedeniyle sadece sıfırın üzerinde kaldığını iddia ediyor.

Son çöküş, altcoin'in parlaklığını canlandırması gereken merkezi olmayan finans uygulamalarının kırılganlığının altını çizdi. DeFi ekosisteminin temel taşı olan MakeDAO, tarihi fiyat çöküşünden sonra acil bir kapanışın eşiğinde idi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ