Amerikan Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü editör direktörü Jeffrey Tucker, uzun süredir devam eden Bitcoin ölçeklendirme tartışmasını bugün daha önce bir tweet ile yönetti.

Ünlü Ekonomist Jeffrey Tucker: “BTC Ölçeklendirilmiş Olsaydı Fiyatını Hayal Bile Edemezdiniz”

Amerikan Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü editör direktörü Jeffrey Tucker, uzun süredir devam eden Bitcoin ölçeklendirme tartışmasını bugün daha önce bir tweet ile yönetti.

Uzun zamandır Bitcoin (BTC) savunucusu olan ekonomist, mevcut fiyatın, aksi takdirde altta yatan teknolojinin “düzgün bir şekilde ölçeklendirilmemesi” nedeniyle olduğundan daha düşük olduğunu öne sürdü.

Tweet, Bitcoin düşmanı Peter Schiff ile yaptığı panelde Tucker'ın bu ayın başlarında yaptığı açıklamalarda genişliyor. Tartışma sırasında, nihayetinde ana akımın benimsenmesini engelleyen bu “saçma ölçeklendirme sorunu” için çok fazla zaman harcandığını söyledi:

“Benimsenme yeteri kadar gitmedi ve olması gerektiği gibi tüketici kullanımına gelmedi ve ölçeklenebilseydi olurdu. Şimdi Bitcoin düzgün bir şekilde ölçeklendirilmediğinde ne olacağını görüyoruz. ”

Tucker, Bitcoin'in mevcut finansal kriz gibi zamanlarda gelişmek için tasarlandığını ve bunun ölçeklendirme probleminden kaynaklanmadığını öne sürdü:

“Bitcoin, bu gibi zamanlarda güvenli bir liman olacak şekilde geliştirildi. Öyleyse neden Bitcoin'in, geliştirildiği ve birkaç yıl olduğu için güvenli bir liman olduğunu görmüyoruz? ”

Vitalik Buterin ve Blockstream tartıyor

BTC ölçeklendirme sorunu, kripto para birimindeki en ateşli tartışmalardan biri olmuştur. Temel katman ağı, geniş çaplı, anaakım bir para birimi olarak benimsenmesini sağlayacak kadar işlemleri hızlı bir şekilde işleyemez. Blok boyutunu bir çözüm olarak yükseltme konusundaki tartışmalar sonuçta Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) forklarına yol açarken, Bitcoin kendisi katman iki Lightning Network'ü ölçekleme çözümü olarak benimsedi.

Tucker’ın 31 Mart tweet'i Crypto Twitter'ın önde gelen üyeleri arasında bir tartışma başlattı. Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, ekonomisti uzun zamandır beklenen Ethereum 2.0'a bakmaya teşvik etti ve bu yıl piyasaya sürüleceği için “yüksek ölçeklenebilirliğe sahip, ancak sadece blok boyutunun artmasına dayanan merkezileşme olmadan” olacağını belirtti.

Ölçeklendirmenin fiyatla ilgisi yoktur

Zincir analisti Willy Woo, ölçeklemenin fiyat veya piyasa değeri ile ilgisi olmadığını ve örnek olarak altını işaret ettiğini öne sürdü:

“Altın saniyede kaç işlem yapar? Yani kasalar arasında altta yatanları nakletmek. Bu BTC ana zinciri. ETF'ler ve türevleri üzerinde yaptığımız takaslar Altın katmanı 2'dir. Bu, ölçeklenir, BTC'nin katmanı 2 de artar. ”

Bitcoin Danışma kurucusu Pierre Rochard, ölçeklendirme "benimsenmenin darboğazı değil" ne bakılmaksızın fiyatın aynı olacağını söyledi.

Bitcoin savunucusu Vijay Boyapati, Bitcoin Cash olduğu için “düzgün bir şekilde ölçeklendirilmiş” bir Bitcoin hayal etmenin gerekli olmadığını savundu: "Fiyat 200 $ olurdu; BCash fiyatı. değişmezliğe büyük değer verir. "

Yatırımcı ve yazar Tuur Demeester, Tucker'ın tweet'inin onu kızdırdığını söyledi: "Bitcoin'de olduğun sürece daha iyi imo bilmelisin - Bitcoin iyi ölçekleniyor."

 Tucker buna meydan okudu: “Hadi Twitter'dan inelim ve bunu bir zaman beyler gibi tartışalım.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ