NFT alanı artık dünyanın ilgi alanı.

NFT alanı artık dünyanın ilgi alanı. Bu alana kayıtsız kalmak açıkçası mümkün değil. Zira pandemi döneminde NFT’ler sanat dünyasının gözdesi ve kurtarıcısı oldu. Alan şimdi de futbol kulüplerinin radarına girmiş durumda. Son çarpıcı örnek ise İtalya’dan geldi.

Barcelona ve Liverpool’un NFT alanına girmesinden sonra İtalyan’ın önde gelen kulüplerinden Milan da NFT alanına girmeye karar verdi. Kulüp şimdi bu kararı hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Milan NFT koleksiyonu sunmak amacıyla BitMEX ile işbirliğine gitti. Kulüp tarafından yapılan açıklamada NFT koleksiyonunun sınırlı sayıda oluşturulacağı vurgulandı.

NFT koleksiyonunun içeriği ile ilgili olarak şimdilik çok fazla bilgi verilmiş değil. Ancak özel bir Rossoneri formasının sınırlı sayıda 3D NFT’sini koleksiyonda yer alacağı vurgulanıyor.

NFT’lerden elde edilen gelirin kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Fondazione Milan’ı desteklemek için kullanılacağı belirtildi.

Spor dünyasının NFT’lere yöneliminin henüz aşamasında olduğunu söylemek gerekiyor. Benzersiz koleksiyonun yatırımcıların ilgisini çekeceğini vurgulamak da önemli.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ