Bitcoin (BTC), yatırımcılar ve finansal piyasalar koronavirüs pandemisine tepki göstermeden önce, geçen ay 4.000 $ 'ın altına düşmeden önce Şubat ayında 10.000 $' ı aştı.

Ünlü Girişim Yatırımcısına Göre Bitcoin Kriz Zamanlarının Parası

Bitcoin (BTC), yatırımcılar ve finansal piyasalar koronavirüs pandemisine tepki göstermeden önce, geçen ay 4.000 $ 'ın altına düşmeden önce Şubat ayında 10.000 $' ı aştı. Düşüşe ve devam eden makro ekonomik kargaşaya rağmen, milyarder yatırımcı Tim Draper lider kripto para biriminde yükselişini sürdürüyor.

Girişim sermayesi şirketi Draper Fisher Jurvetson'ı işleten Draper, Çin haber kanalı Bitpush ile yaptığı röportajda, yaygın kilitlenmelerden kaynaklanan uzun süreli izolasyonun hastalığın neden olduğu finansal krizi ağırlaştırmakla tehdit ettiği konusunda uyardı. Ayrıca, ABD'nin mevcut çöküşünden hızlı bir şekilde toparlanacağı öngörülen V-şekilli ekonomik toparlanma hakkındaki düşüncelerini paylaşıyor.

“Hükümet insanları evde iki hafta daha izole tutmaya devam ederse, herkesin tartıştığı ekonomik V-şekilli eğilim gerçekleşmeyecek ve durgunluk o sırada virüsten daha kötü olabilir.”

Volatil hisse senedi piyasalarında dolaşan yatırımcılar için Draper, ABD hisse senedi satın almak için en uygun zaman olmadığına inanıyor. Ama bu onun Bitcoin'deki konumu değil. Milyarder, piyasaları çökerten kara kuğu pandemisine rağmen, kral kripto paranın 2022 yılına kadar 20.000 ve hatta 250.000 dolara ulaşma yolunda olduğunu tahmin etmesinin arkasında durduğunu söylüyor.

Kripto kullanıcıları yeni BTC'nin arzını sınırlamak ve boğa koşusu yapmak için Mayıs ayında Bitcoin yarılanmasını beklerken, Draper etkinliğin hikayenin sadece yarısı olduğunu söylüyor.

“ABD doları, ABD'deki büyük ölçekli para baskısı nedeniyle değer kaybediyorsa ve insanlar altının artık satın almaya değer olmadığını biliyorsa, Bitcoin güvenli bir limandır.”

Kripto yatırımcısı da mevcut durumda bir umut ışığı görüyor. Boğa piyasası sırasında Draper, insanların tipik olarak değişime açık olmadığını savunuyor, ancak mevcut pandemi, insanlar bankacılık, sağlık ve diğer endüstrilerde daha iyi, daha ucuz ve daha hızlı alternatifler aradıklarından alışkanlıklarda bir değişime neden oluyor. Krizin, blockchain, akıllı sözleşmeler ve Bitcoin gibi yeni teknolojilerin benimsenmesini tetikleyebileceğine inanıyor.

 “İnsanlar hükümetin fiat para birimlerini devalüe ederek piyasayı kurtardığını anladıktan sonra Bitcoin kullanımını kabul etmeye başlayacaklar. İnsanlar Bitcoin'in ABD doları, pezosu, naira veya drahmiden daha açık, şeffaf, daha pürüzsüz, daha değerli ve daha değiştirilebilir olduğunu anlayacaklar.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ