Girişim sermayesi şirketi Draper Associates'in kurucusu olan Bitcoin boğa Tim Draper, yıllar boyunca seçtiklerinden hangilerinin toplum üzerinde en büyük etkiye sahip olduğunu ve en yüksek dolar değerini verdiğini detaylandırıyor.

Ünlü Girişimciden Bitcoin Açıklaması

Girişim sermayesi şirketi Draper Associates'in kurucusu olan Bitcoin boğa Tim Draper, yıllar boyunca seçtiklerinden hangilerinin toplum üzerinde en büyük etkiye sahip olduğunu ve en yüksek dolar değerini verdiğini detaylandırıyor.

Milyarder yatırımcı, Skype, Tesla, SpaceX, Coinbase ve Robinhood gibi çeşitli sektörlerde en hızlı yükselen yıldızlardan bazılarını seçerek ev isimleri haline gelen uzun bir şirket listesini destekledi.

TheCapitalNet TV'deki yeni bir röportajda Draper şunları söyledi:

“Robinhood [ABD merkezli finansal hizmetler] muhtemelen para için en iyi seçimdir. Sanırım bu parayla bin kere benziyor. Ve yatırımcıların toplam değeri muhtemelen Baidu [Çin internet devi] idi. Bu muhtemelen yatırımcılar için en büyük toplam değerdi. ”

Ancak Draper, büyük bir oyun değiştiricinin 1996'da ilk ücretsiz web tabanlı e-posta hizmetlerinden biri olarak çıkış yapan Hotmail'in girişim şirketi olduğunu söylüyor.

“Düşünmeye devam ettiğim şey Hotmail ve bu Hintli bir kurucuydu… 18 ayda 11 milyon kullanıcıya yayıldı ve üç hafta içinde Hindistan'da 100.000 kullanıcıya yayıldı. Hindistan'da 100.000 bilgisayar.

Dönüştürücü bir işti. Hotmail, dünyanın her yerinde ücretsiz iletişim kurmamıza izin verdi. Sonra Skype'ı destekledim ve Skype, birbirimizi görüp birbirimizi ücretsiz olarak duyabilmemiz için başardı. Sanırım bu iki şey, bugüne kadar yaptığım yatırımların en büyük küresel etkisi oldu. ”

Draper, doksanların sonlarında patlayan dot-com balonunun kızgın bir yatırımcı dalgası getirdiğini söylüyor. Serpinti ile başa çıkmanın tek yolu “müziğe karşı koymak” ve azalan getirileri ele almaktı.

Draper ekledi:

“Bu bizim için uzun vadede gerçekten işe yaradı.”

Draper, Bitcoin'in gelecek için en heyecan verici beklentilerinden biri olduğunu söyledi.

Sanal Blockchain Hafta 2020'de Draper, BTC'nin 2023'ün ilk çeyreğinde 250.000 dolara ulaşacağına dair öngörüde olduğunu söyledi. Büyük bir katalizörün BTC'yi perakendecilerden benimseyeceğine inanıyor.

“Birdenbire perakendeciler,, Yani birisi kredi kartı her kaydırdığında bankalara % 2,5 ila 4 ödemek zorunda olmadığımı mı söylüyorsunuz? Neden Bitcoin'i kabul etmiyorum? ”…

Mastercard ve Visa tam olarak pazar payını American Express'ten aldılar ve biraz daha az ücret aldılar. Bunun büyük bir fark yaratmadığını düşünürsünüz. Öyle. ”

Draper Venture Network'te yaklaşık 600 portföy şirketine ve 600 şirkete sahip olan efsanevi yatırımcı, küresel bir görünüme sahip olduğunu ve hala büyük dinamik pazarlar, yeni teknolojiler ve harika insanlar aradığını söylüyor. Ancak girişimciler için peyzaj, çok yüksek bir güç yoğunluğuna doğru bir eğilim ile önemli ölçüde değişti.

“Fark ettiğimiz diğer bir şey, daha az, daha büyük kazananların olması, oyuna başladığımda herkes oldukça iyi bir iş çıkardı ve büyük bir kazananım olsaydı, büyük bir ev sahibi fon gibiydi. Şimdi büyük kazananlardan bir ya da ikisinde daha fazla kaybeden ve daha fazla konsantrasyon olabilir. Ancak bu büyük kazananlar daha büyük bir dünyaya, daha büyük bir çevreye sahipler ve 1990'larda geri döndüklerinden çok daha büyükler. ”

Draper, geleceğe açılan bir penceresi olduğunu çünkü her gün sekiz ila dokuz girişimci ile buluşarak ona yeni fırsatlar ve fikirler hakkında bilgi veriyor.

“Bana verdiklerinin yarısını geri verebildiğimden emin değilim.”

Bir sonraki döngüde daha fazla şirketin iş dışına çıkmasıyla risk sermayesi dünyasında daha fazla konsolidasyon öngörüyor. Sonunda Draper, VC endüstrisini Uber'in taksi sürücülerine meydan okuduğu ve etkilediği gibi düzleştirmeyi, kolaylaştırmayı ve optimize etmeyi dönüştürücü bir teknolojiden beklemektedir.

 “Daha iyi çalışabilecek başka modeller olacağını düşünüyorum.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ