David Rubenstein, kripto para birimlerinin burada kalacağını iddia ettikten sonra, hükümetlerin yatırımcıların onlara yatırım yapmasını engelleyemeyeceğini belirtti.

Ünlü İsim Noktayı Koydu: Hükümetler Kripto Para Birimlerini Durduramaz

David Rubenstein, kripto para birimlerininburada kalacağını iddia ettikten sonra, hükümetlerin yatırımcıların onlara yatırım yapmasını engelleyemeyeceğini belirtti.

Smithsonian Enstitüsü eski Başkanı David Rubenstein, kripto para birimlerini durdurmak isteyen veya bunu yapabilen hükümetlerin "bu noktada gerçekçi olmadığını" belirtti. Dahası, dijital varlıkların finans endüstrisindeki önemli rolünü özetledi ve gitmeyeceklerini tahmin etti.

Hükümetler Kripto Para Birimlerini Durduramaz

Kripto para piyasasının geçtiğimiz yılki olağanüstü büyümesiyle, çok sayıda uzman, dünya hükümetlerinden potansiyel bir yasak ve bunun endüstri üzerindeki etkileri hakkında endişelerini dile getirdi.

Ancak, Kennedy Sahne Sanatları Merkezi Başkanı ve Amerikan özel sermaye şirketi The Carlyle Group'un Kurucu Ortağı David Rubenstein böyle bir olasılığın olmadığına inanıyor.

Bir CNBC röportajında, ABD'li milyarder ve hayırsever, kripto para birimlerinin var olduğunu ve geliştiğini, çünkü "piyasadaki insanlar geleneksel para biriminden farklı bir şey istiyor" dedi. Dijital varlıkların "burada kalmak için" olduğunu iddia etti ve hükümetlerin ilerlemelerini durduramayacağını belirtti.

"Kripto para biriminin ortadan kalkacağı veya hükümetin kripto para biriminin yatırımcıların istediği bir şey olmasını durduracağı fikri bu noktada gerçekçi değil."

Bu haftaki büyük kripto para piyasası çöküşü hakkında yorum yapan Rubenstein, sektöre yatırım yapan kişilerin böylesine nispeten yeni bir icattan benzer önemli iniş çıkışlar beklemesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, artan oynaklıkla yüzleşmeye hazır olmayanları sadece uzak durmaları için uyardı.

Rubenstein, herhangi bir dijital varlığa doğrudan yatırım yapmamış olmasına rağmen, fonları sektördeki şirketlere tahsis ettiğini söyledi.

Sözlerinin Önemi

Görüşmeden kısa bir süre sonra, çok sayıda kripto savunucusu, olumlu yaklaşımını özetlemek için Twitter'a götürdü. MicroStrategy'nin CEO'su Michael Saylor ilkler arasındaydı. Rubenstein’ın şimdiki ve eski övgülerini listelemenin yanı sıra, yönetici sözlerini “Bitcoin için hayırlı” olarak nitelendirdi.

Galaxy Digital'in CEO'su Michael Novogratz, "bu gerçekten önemli" açıklamasında bulunarak Rubenstein'ı "Şimdiye kadarki en iyi DC bağlarına sahip en saygın yatırımcılardan biri" olarak nitelendirdi.

Ikigai Asset'in Kurucusu ve CIO'su Travis Kling, Rubenstein'ın “Jay Powell'ı Fed'e gelmeden önce işe alan ve 8 yıldır patronu olan adam olduğunu hatırlattı. Ayrıca, The Carlyle Group'a atıfta bulunarak, dünyadaki en büyük ve bataklığa en çok bağlı PE şirketlerini yönetiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ