Piyasada yer alan kimi yorumcuların kripto paralara yönelik beklentilerini paylaştığı yaklaşımlar öylesine dikkat çekiyor ki, değerleri beklentileri zaman anlaşılıyor.

Ünlü İsim Son Düşüşü Bildi!

Piyasada yer alan kimi yorumcuların kripto paralara yönelik beklentilerini paylaştığı yaklaşımlar öylesine dikkat çekiyor ki, değerleri beklentileri zaman anlaşılıyor. Bu isimlerden birisine değinmek istedik bu yazımızda. Eski Goldman Sachs yöneticilerinden biri olan Raovl Pal’den bahsedeceğiz.

Pal geçtiğimiz aylarda borsada yaşanan olumsuzluklara dikkat çekmiş ve bu durumun Bitcoin ve kripto para piyasası için sert bir düşüş anlamına gelebileceğini vurgulamıştı.

Pal’in vurgularının odaklandığı temel nokta Nasdaf ile kripto para piyasasında yer alan ilişki. Korelasyonun yüksek olduğuna vurgu yapan Pal, endeksin daha düşük seviyeleri görmesinin kripto para piyasası için bir tehlike sinyali olduğunu belirtmişti.

Pal’in vurgu yaptığı zaman diliminde enerji odaklı hisse senetlerinin ve ayrıca petrol emtialarının kırmızı renkte görülmesi hızlandırılmış bir paniğin tam da korelasyon riskini artırma eğiliminde olduğu belirtilmişti.

Pal böyle bir zaman diliminde saklanacak yerin açık bir şekilde dolar ve tahviller olacağını belirterek böyle bir durumda kripto paralar için de düşüşün kaçınılmaz olduğunu vurgulamıştı.

Pal’in Nisan ayında yaptığı bu öngörü Mayıs ayında gerçekleşmiş durumda. Bitcoin ve kripto paralarda yaşanan son düşüşü yaklaşık 1 ay öncesinden öngören Pal’in yorumlarını takip etmekte fayda var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ