Mark Cuban, Dogecoin'i “halkın ödeme yolu” olarak adlandırdı ve meme coini satmaya çalıştığı varsayımlarını reddetti.

Kulübün sahibi Mark Cuban, NBA takımının taraftarları Dallas Mavericks'in ödeme yöntemi olarak Dogecoin'i kullanmaları halinde yakında indirimli ürünler satın alabileceklerini duyurdu. Ayrıca, insanlar onu kullanmayı tercih ettiği için meme tokenini mahvetmeye çalışmadığını da savundu.

Mavs ve Dogecoin Arasındaki Aşk Hikayesi

NBA takımı ile 2013 yılında doğuşunu gören meme coin arasındaki hikaye bu yıl Mart ayında başladı. 

Kısa bir süre sonra, hayranlar ödemeler için Dogecoin kullanmayı tercih ettiği için milyarder kampanyanın başarısını özetledi . Ayrıca, basketbol takımının tek bir token satmayacağına söz verdi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Cuban, tokenla ödeme yapan tüm hayranların bir yaz ürünü satışı için "özel fiyattan" faydalanmasına izin verme planlarını vurguladıktan sonra bu hafta başlarında meme coin'e verdiği desteği ikiye katladı.

"DOGE topluluğu, onu bir değişim aracı olarak kullanma konusunda en güçlü topluluktur" diyerek desteğini ekledi.

Mark Cuban ve ekibi tarafından üstlenilen benzer yorumlar ve girişimlerle, her zaman sesli kripto para birimi topluluğundan bazı eleştiriler ile karşı karşıya kaldı. Bazıları milyarderin meme koini satmaya çalıştığını iddia etti.

Ancak Cuban, amacının bu olmadığını savundu. Tam tersine, hayranlar Bitcoin (BTC) gibi daha popüler seçenekler yerine onu kullanma eğiliminde olduğu için Dogecoin'e destek gösteriyor. Bu nedenle DOGE'den “halkın ödeme yolu” olarak bahsetti.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ