Paxos, stablecoin'ini Paxos Standard'ı (PAX) Pax Dollar'a (USDP) dönüştürdüğünü duyurdu.

Paxos strateji başkanı Walter Hessert, "USDP kodu, Pax Dollar'ı ABD doları destekli bir token olarak daha kolay tanımlıyor. Bu değişiklik hem yeni gelenlerin hem de kripto okuryazarlarının dolar desteğimizi kavramasını kolaylaştırıyor. Güncellenmiş USDP akıllı sözleşmesi 31 Ağustos 2021'de yayınlanacak."

Kriptom.com için yaptığı açıklamada Hessert şunları da belirtti:

"Piyasa, kripto ve DeFi kullanım durumlarından mal ve hizmet ödemeleri için daha küresel kullanım durumlarına geçerken, stabilcoin'lerin orada oynaması gerçekten önemli bir role sahip ve açıkçası, düzenlenmiş, güvenilir, piyasada başka seçenekler olmasına rağmen şeffaf bir stablecoin. Geçiş yapmamız için doğru zaman geldi."

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Duyuru, Paxos'un kendisini rakip stablecoin operatörlerinden, özellikle Tether ve Circle'dan ayırmak için artan çalışmalarına dayanıyor. Daha geçen ay, Paxos, USDT ve USDC'yi "düzenlenmemiş" olarak nitelendiren ve bu firmaların rezerv dökümlerini ele alan bir blog yayınladı.

Hessert'e ve şirketten önceki yazılara göre, PAX %100 nakit veya nakit eşdeğeri olan rezervler tutmuştur; bu, Paxos için kısa vadeli Hazine bonoları anlamına gelir. Hessert, Gemini'nin GUSD'yi çok benzer bir düzenleyici rejim altında işlettiğini kabul ediyor, ancak firmanın rezervlerini yayınlamadığını kaydetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ