Bitfinex 10 Bin Dolarlık Yatırım Limitini Kaldırdı

Ünlü Kripto Para Borsası Yatırım Limitlerini Düşürdü

Hong Kong merkezli kripto para borsası Bitfinex, 9 Nisan'da Medium platformunda yayımladığı raporunda, kullanıcıları için10 bin dolarlık minimum işlem limitini kaldırdığını açıkladı.

Duyuruya göre, Bitfinex, yatırımcıların talebi doğrultusunda, 10.000 dolar olarak belirlenen minimum yatırım gereksinimini yeniden değerlendirdi. Borsanın CEO'su Jean-Louis van der Velde, şu yazısından bir kesit şöyle:

Bitfinex’te minimum yatırım limiti olan 10 bin doların kaldırılması yönündeki müşteri taleplerini görmezden gelmedik. Son altı aydır platformumuzu yeni müşteri dalgası için hazırlamaya çalışıyoruz. Şimdi Bitfinex’i yeni müşterilerimizin kullanımına sunabilecek durumdayız.

Duyuruda ayrıca, Bitfinex'in daha geniş bir kullanıcı kitlesine erişim hizmeti verebilmek için altyapısını geliştirdiğini de açıkça belirtiliyor. Daha doğrusu, Bitfinex, destek merkezini yeniden geliştirdiğini ve yeni bir Müşteri Tanıma (KYC) portalı oluşturduğunu duyuruyor. Ayrıca platformda, desteklenen kripto para birimleri ve token’lar için de analiz hizmeti sunulacak.

Medyaya yansıyan haberlere göre kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan talebi yılın dördüncü ayında artışa geçti. Özellikle ABD merkezli tezgah üstü kripto para platformlarının işlem hacminde büyük bir artış yaşandı.

Bitfinex’in işlem limitlerini tamamen kaldırması kripto para yatırımcıları için oldukça önemli bir gelişme. Özellikle Bitcoin’in geçtiğimiz yılın Kasım ayının ardından oldukça büyük çaplı bir yükseliş dalgasına girmesi insanlarda boğa sezonu beklentisi yaratmaya başladı. Kripto para piyasasında ayı sezonunun son bulduğunu söylemek için henüz erken olsa da birçok kripto para birimi Bitcoin’in başlattığı yükseliş dalgasına eşlik etmeye başladı bile.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ