Bitcoin, 4.000 $ 'ın altına geri döndükten sonra 5.500 $' dan işlem yaparken, bir kripto varlık yöneticisi madenciliğin kârsız hale geldiğini ve madencilerin bırakmaya başlayabileceğini söylüyor.

Ünlü Kripto Yöneticisinden Çarpıcı İddia: Bitcoin Madencileri Vazgeçebilir

Bitcoin, 4.000 $ 'ın altına geri döndükten sonra 5.500 $' dan işlem yaparken, bir kripto varlık yöneticisi madenciliğin kârsız hale geldiğini ve madencilerin bırakmaya başlayabileceğini söylüyor.

12 Mart’ta, Bitcoin yaklaşık yüzde 40 düşüp 3.900 dolarlık alanda bir dibe ulaştıktan sonra kripto Twitter'da "Kara Perşembe" yaşandı. O zamandan beri, amiral kriptopara birimi kayıplarının bir kısmını kurtardı ve şimdi CoinMarketCap'in rakamlarına göre 5.500 dolarlık bölgede işlem görüyor.

Bu arada, bir kripto varlık yöneticisi ilginç bir grafik paylaştı. Şimdi, bazı Bitcoin madencilerinin son Bitcoin fiyat çöküşü nedeniyle kulelerini kapatmaya başlayabileceklerini söylüyor.

"Bitcoin Madencileri Artık Kârsız"

Twitter sayfasında, dijital varlık yöneticisi Charles Edwards, mevcut Bitcoin fiyat seviyesinin madenciler için kârsız hale geldiğini söyleyerek bir grafik paylaştı.

Şu anda, BTC madenciliği için bir elektrik faturasının maliyetinin bir Bitcoin fiyatından daha yüksek olduğunu açıklıyor. Mevcut durum çok daha uzun sürerse, Edwards, Bitcoin madencilerinin ekipmanlarını kapatıp işten çıkmaya başlayabileceğini söylüyor.

Fiyat 5.000 Dolarda Olursa Ne Olur?

Bir Twitter kullanıcısı, Bitcoin madenciliği hakkında Quantum Economics, Mati Greenspan'ın kurucusuna benzer bir soru sordu.

Dimi Arhontidis, BTC fiyatı yarıya kadar ve bu süre boyunca aynı seviyede kaldığında Bitcoin madencilerinin ne yapacağını merak ediyordu. Yarılanma madencilerin ödüllerini yarıya indireceğinden, onlar için ciddi bir sorun haline gelebilir.

“Dürüst bir soru. Bu durum yarılanmaya devam ederse genel olarak #btc madencilerine ve btc'ye ne olur? 

Mati Greenspan, bazı madencilerin ayrılacağına ve hash gücünün düşeceğine inanıyor. Ancak, ağı desteklemek isteyen yeni insanlar hızla yerini alacak ve Bitcoin zincirindeki işlemleri doğrulamaya başlayacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ