Milyarder hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, enflasyondan korunma aracı olarak Bitcoin'in ilk savunucularından biri olsa da son günlerde farklı açıklamalar ile gündeme geliyor.

Jones kripto para biriminin mevcut çekiciliği hakkında çekincelerini dile getiriyor.

Bitcoin Çekiciliğini Kaybetti

Ünlü milyarder ve koruma fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, enflasyona karşı bir koruma olarak Bitcoin'den uzaklaşıyor gibi görünüyor. Jones kripto para birimlerinin amiral gemisi olan dijital varlığın parlaklığının bir kısmını kaybettiğini öne sürüyor.

Görünen U dönüşünün arkasındaki ana itici güçler, enflasyondaki mevcut düşüş ve düzenleyici incelemenin acımasız gelgit dalgası şeklinde. CNBC'nin "Squawk Box" programı ile Pazartesi günü yapılan bir röportajda Jones, az dahi olsa halen Bitcoin'lerinin olduğunu ancak BTC çekiciliğinin bir şekilde azaldığını açıkladı.

Alım-Satım Şenliğine katılmak için ByBit Hesabınızı Bu linkten açabilirsiniz.  Bu bağlantı ile kaydolduğunuzda ve işlem yaptığınızda 100 $'a kadar Bonus kazanın!

ABD düzenleyici aygıtıyla ilgili endişelerini dile getiren Jones, "Bitcoin'in gerçek bir sorunu var. Zira Amerika Birleşik Devletleri'nde tüm düzenleyici aygıta karşısınız" ifadelerini kullanıyor.

Milyarder Bitcoin İle Bağlarını mı Koparıyor?

Bitcoin ile ilgili olumsuz bir düşünceye sahip olsa da ünlü milyarder Bitcoin ile bağlarını tamamen koparmaya hazır değil. Onun için kripto para birimi, arzının insan müdahalesi ile manipüle edilememesi gerçeğinden kaynaklanan cazibesiyle ilgi çekici bir varlık sınıfı olmaya devam ediyor.

"İnsanların arzını ayarlayamayacağı tek şey b. O yüzzden ona bağlıyım ve her zaman buna bağlı kalacağım. Bu, portföyümde sadece küçük bir çeşitlendirme."

Bu çeşitlendirme stratejisi, yatırımcılar arasında riski azaltmak için yaygın bir yaklaşım olarak kendini gösteriyor. Artık faiz artırımı yok mu? Jones ayrıca ABD ekonomisinin durumuna ilişkin görüşlerini sunarak, Federal Rezerv'in faiz artırım kampanyasını sonlandırdığına inandığını belirtti. Merkez bankasının son 12 aydır düşüşe geçtiğini belirttiği enflasyonla mücadelesinde "çok fazla şey yapmış" olabileceğini öne sürdü.

Gbitcoins İncelemesi: Pasif Gelir Platformu

Enflasyon bir yıldır aşağı yönlü bir sarmaldayken, ekonomi gemisini yönlendirmek için ince ipte yürümek zorunda olduklarını kabul ederek, Fed'in zafer turunun çok uzakta olmayabileceğini ima ediyor.

Güven oyu Jones'un Bitcoin havuzuna ayak bastığı haberi ilk olarak Mayıs 2020'de ortaya çıktı ve bu durum önde gelen kripto para biriminin yankılanan bir onayı olarak görülen bir hareketti.

Müşterilerine yazdığı bir notta, 1970'lerde Bitcoin'e yatırım yapmayı altın satın almakla eşitledi ve Federal Rezerv'in küresel salgının vurduğu ekonomik darbeye tepkisinin bir sonucu olarak enflasyonda bir artış olacağını tahmin etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ