Riskten korunma fonu efsanesi Paul Tudor Jones, Bitcoin vadeli işlemlerini satın aldığını duyurmasıyla Perşembe günü yatırım dünyasına şok dalgaları gönderdi.

Ünlü Milyarder’den Bitcoin Tezi

Riskten korunma fonu efsanesi Paul Tudor Jones, Bitcoin vadeli işlemlerini satın aldığını duyurmasıyla Perşembe günü yatırım dünyasına şok dalgaları gönderdi.

Jones, önde gelen kripto para birimi için güçlü bir dava açan ilk büyük riskten korunma fonu yöneticilerinden biri.

Yatırım tezi, BTC'nin neden Jones'un merkez bankalarından para basımındaki hızlı artışı takip edeceğine inandığı enflasyona karşı önde gelen bir riskten korunma olarak ortaya çıkabileceği konusunda derin bir dalış yapıyor.

“Şubat ayından bu yana, niceliksel genişleme yoluyla sihirli bir şekilde toplam 3,9 trilyon dolar (küresel GSYİH'nin% 6,6'sı) büyüdü. Büyük Para Enflasyonuna (GMI) tanık oluyoruz - gelişmiş dünyanın gördüğü hiçbir şeye benzemeyen her türlü paranın eşi görülmemiş bir şekilde genişlemesi söz konusu. Oldukça sık, piyasaların nasıl tepki vereceği önceliklerinizle çelişir. Ancak unutmayın, P&L her zaman uzun vadede kazanır. Bunu göz önünde bulundurarak, yeni güvenli varlıklar isteyen bir dünyada Bitcoin için büyüyen bir rol olabilir.”

Jones, ortalama bir kripto para yatırımcısının her zamanki demografisi olmadığını belirtmeye dikkat ediyor.

Aksine, altına benzer bir değer deposu olma potansiyelini analiz etmek için pratik bir yaklaşım arıyor.

“Günün sonunda, en iyi kar maksimizasyonu stratejisi en hızlı ata sahip olmaktır. Sadece en iyi performansa sahip olun ve sizi performans tozunda ağlamaya bırakabilecek entelektüel bir tarafa bağlanmayın, çünkü pazardan daha akıllı olduğunuzu düşündünüz. Tahmin etmek zorunda kalırsam, bahse girerim Bitcoin olacak. ”

Jones ayrıca, önde gelen kripto para birimini diğer tüm varlıklar arasında öne çıkaran tek bir özellik olarak Bitcoin'in sabit 21 milyon token arzına işaret ediyor.

 Ve Bitcoin'de yükselmesinin bir numaralı nedeni, para biriminin dijitalleştirilmesinin resmi olarak ulaşması ve Bitcoin'in koronavirüs tarafından teşvik edilen küresel kaymadan yararlanmak için iyi bir konumda olması.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ