İngiliz milyarder Simon Nixon, aile ofisi aracılığıyla daha fazla kripto para birimi almayı planlıyor.

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, teknoloji sektöründe net 1,2 milyar dolarlık varlığa sahip İngiliz girişimci Simon Nixon, kripto varlıkları dünyanın zengin insanları tarafından giderek daha fazla memnuniyetle karşılanırken, aile ofisi aracılığıyla kripto varlıklarına yaptığı yatırımları artırmayı planlıyor.

Nixon'ın Londra'daki aile ofisi, dijital varlık sektörüne odaklanabilecek bir kripto analisti tutmayı planlıyor. Firmanın genel müdürü Adam Proctor da şirkete kripto dışı finans alanından katılarak Citigroup'taki pozisyonunu geride bıraktı.

Seek Capital'in kriptoya olan ilgisi, Bitcoin'in yaz ortasında %50'nin üzerinde toparlandığı piyasadaki büyük düzeltmeye rağmen, bu yıl oldukça yüksekti. Bununla birlikte, Bitcoin son zamanlarda tekrar 50.000 dolar seviyesine dokundu ve Ethereum, ADA, Dogecoin ve diğerleri de kripto benimsenmesi daha geniş bir alana yayıldıkça yükselmeye başladı. Örneğin ADA, Grayscale Investments tarafından üçüncü en büyük yatırımı olarak eklendi.

Seek Capital, bir kripto analisti tutmanın yanı sıra kripto portföyünü artırmayı planlıyor; bu varlık sınıfının gelecekte önemli olacağına inanıyorlar.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Aile ofislerinin kriptoya ilgisi artıyor

Goldman Sachs tarafından yapılan ve Bloomberg tarafından alıntılanan yakın tarihli bir ankete göre, bankacılık devinin birlikte çalıştığı aile ofislerinin neredeyse %50'si kripto para birimlerine yatırım yapmak istiyor. Kriptoyu gelecekte artabilecek enflasyona karşı olası bir korunma olarak görüyorlar.

Diğer milyarderler de kripto varlıklarını artırmaya çalışıyor. 2020 sonbaharının sonlarında, Meksika merkezli Ricardo Salinas Pliego, likit varlıklarının büyük bir kısmını amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin'e koyacağını duyurdu.

Mike Novogratz ve Christian Angermayer'in aile ofisini içeren Cryptology Asset Group da önümüzdeki birkaç yıl içinde kripto varlıklarına 100 milyon dolar koymayı planlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ