Hayır, milyarder Warren Buffett, Bitcoin’in tüm dolaşımdaki tedarikini satın alamıyor, ancak yine de kriptoya dokunmak istiyor gibi görünmüyor.

Ünlü Milyarder Tüm Bitcoinleri Satın mı Alacak?

Hayır, milyarder Warren Buffett, Bitcoin’in tüm dolaşımdaki tedarikini satın alamıyor, ancak yine de kriptoya dokunmak istiyor gibi görünmüyor.

Berkshire Hathaway CEO'su Dünyanın en zengin dördüncü kişisi olan Warren Buffett, şu anda 137 milyar dolarlık bir nakit birikimi üzerinde oturuyor, bu da Bitcoin'in tüm dolaşımdaki arzını azaltabileceği anlamına geliyor.

Binance CEO'su Changpend Zhao, “Omaha'nın Oracleı” nın bütün nakit parasıyla Bitcoin alma ihtimaline karşı başarılı olamayacağını ifade ediyor.

CZ, 89 yaşındaki milyarderin varlığıyla güncel fiyattan BTC alması gerekiyor. Diğer taraftan Buffett böyle bir hamle yapsa satıcılar da bu fiyat seviyelerinden satış yapmazlar. Birçoğu uzun vadede önemli bir fiyat takdiri beklediğinden bu durum son derece uzak görünüyor” ifadesini kullanıyor.

Bu nedenle, Buffett, BTC'nin “çok yüksek fiyatlarla” satın almayı başarabileceği çok küçük bir kısmı ile yetinmek zorunda kalacak.

Net zenginliği 2.6 milyar dolar olduğu tahmin edilen CZ, sadece çok küçük bir fiat tutarı olduğunu iddia ediyor ve kripto varlıklarını satmayı planlamıyor.

Elbette, Buffett'in bir nakit para varlığına sahip olması, Bitcoin'e dokunmayı planladığı anlamına gelmez. Google ve Amazon'u kaçırdıktan sonra kriptoyu eleştirmeye devam ediyor.

Efsanevi yatırımcı bir zamanlar kripto para birimini “sıçan zehiri” olarak adlandırdı. 2020 CNBC röportajı sırasında bir kez daha “değeri yok” diyerek kriptoya saldırdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ