Pazar analisti JC O’Hara, Bitcoin (BTC) fiyatının neden en yakın gelecekte 12.000 dolara kadar yükselebileceğini açıklıyor.

Pazar analisti JC O’Hara, Bitcoin (BTC) fiyatının neden en yakın gelecekte 12.000 dolara kadar yükselebileceğini açıklıyor.

MKM Partners'dan JC O’Hara, Bitcoin'in (BTC) artık bir ayı eğiliminde olmadığına ikna olmuş görünüyor. CNBC'nin "Trading Nation" isimli programının yeni bölümünde, kripto kralının iki aydan kısa bir süre önce boğalar için ulaşılamayacak gibi görünen 12.000 dolar seviyesine dokunabileceğini belirtti.

Konsolidasyon bitti

O’Hara'ya göre, Bitcoin artık 2019'un ikinci yarısında gerçekleşen konsolidasyon aşamasında değil. Şimdi, fiyat hareketi, BTC fiyatını 12.000 dolara kadar yükseltebilecek "pozitif momentum" tarafından yönlendiriliyor.

O’Hara, “Aşağı eğimli trend kanalından çıktık. 10.000 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkıyoruz ve olumlu momentumun olumlu ivmeyi izlemeye devam edeceği görüşündeyiz. Bu yüzden kısa vadede Bitcoin'de 12.000 dolar seviyesini görebileceğimizi düşünüyoruz ”diyor.

12 Şubat'ta Hedgeye Risk Management ayrıca hala yükseliş eğiliminde olduğunu belirledi. Bu şirket, CEO'su Keith McCullough’ın, 2017'nin sonlarında BTC'yi çılgınlık olarak ifade eden şirket.

Bitcoin Tökezliyor

Bitcoin (BTC) fiyatı yakın zamanda 10.500 $ civarında acımasız bir reddetme ile karşı karşıya kaldı ve Gemini borsasında gün içi 10.087 $ 'a düştü.

CNBC, bir kez daha karşıt bir gösterge olduğunu kanıtlama tehlikesiyle karşı karşıyaydı, ancak BTC, 400 dolarlık düşüşünün ardından hızla iyileşmeyi başardı. Şu anda 10.517 dolara kadar ateş ettikten ve tekrar reddedildikten sonra 10.270 dolardan el değiştiriyor.

 Yine de, boğalar çok rahat olmamalı. Ocak ayı rallisini doğru bir şekilde bilen tüccar, yakın zamanda 7.500 $ seviyesine Bitcoin’in gerileyeceğini söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ