BlackFi isimli kripto para finans kurumu tarafından geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapıldı.

BlackFi isimli kripto para finans kurumu tarafından geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Hubspot isimli üçüncü taraf sağlayıcısı tarafından bir veri ihlalinin söz konusu olduğu vurgulandı.

Hubspot’un kullanıcı verilerini depoladığı belirtildi. Bu kullanıcı verileri arasında isim, telefon numaraları ve e-posta adresleri gibi bilgiler yer alıyor. Bu bilgilerin sızdırılması demek kötü niyetli bilgisayar korsanlarının kimlik avı saldırısını yapmaları ve kullanıcıların hesaplarına girmesi anlamına geliyor.

Hubspot tarafından doğrulanan veri ihlaline ilişkin detaylarda BlockFi müşterilerinin bilgilerinin hackerlarca ele geçirildiği resmi olarak vurgulandı. Hubspot tarafından yapılan açıklamada müşterilerin resmi kimlik bilgilerinin hiçbir surette saklanmadığı ifade edildi.

Hubspot konuyla ilgili bir soruşturma yürütüyor. BlockFi’nin de destek verdiği bu soruşturmada veri ihlalinin boyutunun açığa çıkarılması hedefleniyor. BlockFi konuyla ilgili olarak şeffaflık ilkesi gereğince müşterilerini bilgilendirmeye devam edeceğini belirterek müşteri varlıklarının bu durumdan etkilenmediğini kaydetti.

Kripto para dünyasında bu tarz hack olaylarına zaman zaman rastlanılıyor. Müşterilerin bu gibi durumlarda dikkatli olmaları ve en azından hesaplarının şifrelerini değiştirmeleri tavsiye ediliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ