Şimdi Fed baskı makinesindeki düğmeyi “açık” moda çevirdiğine göre, yatırımcılar vagonları yığının üzerinde yükselecek bir varlık arayışında dolaşıyorlar. Son performansın ne olacağını gösteren herhangi bir gösterge varsa, Bitcoin olabilir.

Ünlü Portföy Yöneticisi: Bitcoin Beklenenden Daha Az Sürdürülebilir Teklif Yakalayabilir

Şimdi Fed baskı makinesindeki düğmeyi “açık” moda çevirdiğine göre, yatırımcılar vagonları yığının üzerinde yükselecek bir varlık arayışında dolaşıyorlar. Son performansın ne olacağını gösteren herhangi bir gösterge varsa, Bitcoin olabilir.

Varlık sınıfları arasındaki çizgiler, koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yana bulanıklaşmıştır. Alt kategoriler arasında düştüğü için varlık artık herhangi bir gerekçe ile ticaret yapmıyor. Hisse senetleri, petrol, altın ve kripto para birimleri, bugüne kadar haftalardır gelişigüzel bir şekilde bir araya geliyor. Wall Street Journal, oynaklığın devam etmesine rağmen, bazı varlıkların tahviller ve altın da dahil olmak üzere daha rasyonel olarak ticaret yapmaya başladığına dikkat çekiyor.

Yatırımcılara konuşacak bir şey veren başka bir varlık Bitcoin. BlockTower Capital CIO Ari Paul kesinlikle fark etti. Paul, piyasa koşullarını incelediği ve Bitcoin için bir görünüm sunduğu ve bir vardiya olduğunu gösteren bir Twitter iş parçacığı yayınladı.

Bitcoin ve altın da dahil olmak üzere hisse senetlerine ve güvenli liman varlıklarına “sürekli bir şekilde güçlü bir teklif [artış] yakalamak” için bir süre beklemeye hazırdı. Ama şimdi görünüşe göre, gelgit, Wall Street’in Fed’in uyandırıcı çılgınlığının bir sonucu olarak ekonomiyi sarsacak enflasyona takıntısı sonucu Bitcoin ve altın lehine dönmeye başladı.

Paul'un açıkladığı gibi, ekonomi, Fed'in baskı parasının ve azalan üretimin bir iki enflasyonist yumrukuyla karşı karşıya kalıyor; bu da bir araya geldikten sonra daha erken ateşlenebilecek bir saatli bomba gibi. Eğer bir şey varsa, Fed, iktisat olarak teşvik çabalarını ikiye katladı, ancak durdu.

Yıldızlar, Bitcoin fiyatının gerçekten "güçlü bir teklif yakalaması" için hizalanıyor olabilir, ancak kripto para birimleri riskli varlıklar olmaya devam ediyor. Sonuç olarak Paul, piyasanın servetlerin tersine dönmesinin çok fazla zaman almayacağı sonucuna varıyor ve şu uyarıda bulunuyor:

“Bütün bunlarla birlikte, eğer hisse senetleri buradan % 30 düşerse, BTC ve altın muhtemelen daha düşüktür.”

Son kontrolde, Bitcoin çift haneli bir yüzde kazanç için 6.500 $ eşiğinin üzerinde tutuyor. Bitcoin'in performansına kısa vadede bakarsanız, her zamanki gibi iş olduğunu düşünürsünüz. Bu kısa vadeli performans, kripto para piyasasının koronavirüsten bu yana uğradığı kayıplardan hoş bir şekilde dikkat dağıtıyor. Bitcoin, geçen ayki değerinden yaklaşık % 40 azaldı.

Kripto para tüccarı ve analisti Luke Martin, yol boyunca kısa süreli bir acı olsa bile Bitcoin'in uzun vadeli başarısının yolunu açacak olan "mevcut fiat deneyi" ni tanımladığında finansal sistemdeki tabloları çevirdi. Genellikle Bitcoin, bir deney olarak karakterize edilen varlıktır.

 Pazartesi, Bitcoin için iyi bir gündü, ancak finansal piyasaların geri kalanı altın da dahil olmak üzere ayak uyduramadı ve son kontrolde kesirli bir artış yaşandı. Daha önce de söylediğimiz gibi, bir gün bir trend oluşturmaz, ancak bu performansların bir kısmını birleştirir ve Bitcoin'in düşüşü geri aldığı açıktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ