Metaverse alanı büyümesini sürdürürken müzik şirketlerinden sıra dışı hamleler gelmeye başladı.

Metaverse alanı büyümesini sürdürürken müzik şirketlerinden sıra dışı hamleler gelmeye başladı. Müzik şirketleri şimdilerde yıldız isimleri metaverse alanına çekmeye çalışıyor. Madonna, Ed Sheeran ve Rita Ora’yı temsil eden Warner Music Group metaverse’te çevrimiçi kanser mekanı yaratmaya karar verdi.

Müzik sektöründeki patronlar önemli bir adım atarak sanal gerçeklik alanlarında dijital konserler düzenlemek amacıyla ünlü isimleri metaverse alanına çekmeye yavaş yavaş başladılar.

Şirketler aslında bir şeyin farkına vardılar: İnsanların sanal temsilcileri olan avatarlarla yer aldıkları metaverse’ün kazanç sağlayan potansiyeli. Şimdiler şirketler sanal platformlarla anlaşmalar yapmaya çoktan başladılar bile.

Peki burada ne mi yapacaklar? Sanal konserler düzenleyecekler. Milyonlarca dolarlık ürünleri pazarlayacaklar. Şarkıcıların hayran kitlelerine dijital ürünleri satıp ciddi derecede gelir elde edecekler.

Bazı sanatçıların sanal avatarları bile var. Justin Bieber, Cardi B ve Ariana Grande bunlar arasında yer alıyor. Warner Musiz Group oluşturacağı sanal mekanı The Soundbax isimli metaverse platformunda oluşturacak.

Bu gelişme aynı zamanda bireyler için sanal kariyer anlamına da geliyor. Sanatçılar için de başarılı kariyerlerinin sanal aleme taşınması gibi bir realiteyi ifade ediyor. Bakalım, ilerleyen günler metaverse’te hangi sürprizleri bize sunacak?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ