Amerika Birleşik Devletleri Cumhuriyetçi Wyoming Senatörü Cynthia Lummis, 19 Mayıs'ta Miami'de düzenlenen Bitcoin 2023 etkinliği sırasında Dijital Ticaret Odası'nın kurucusu ve CEO'su Perianne Boring ile sohbet etti.

Ünlü Senatör Bitcoin İçin Müjdeyi Verdi

Amerika Birleşik Devletleri Cumhuriyetçi Wyoming Senatörü Cynthia Lummis, 19 Mayıs'ta Miami'de düzenlenen Bitcoin 2023 etkinliği sırasında Dijital Ticaret Odası'nın kurucusu ve CEO'su Perianne Boring ile sohbet etti.

Bitcoin için müjde

Tartışma konuları, Bitcoin'in ABD ulusal ve enerji güvenliği için önemi ve kripto para birimi, blok zinciri ve ilgili teknolojileri çevreleyen yaklaşan mevzuattı.

Lummis, Bitcoin ve ilgili teknolojileri düzenlemeyi ulusal bir güvenlik sorunu olarak nitelendirdi. ABD hükümetinin borcu konusunda sorumsuz davrandığını ve Bitcoin'i vatandaşlar için merkezi olmayan bir güvenlik ağı olarak konumlandırdığını belirtti:

“Başka bir borç limiti tartışmasına girerken, sonunda borç limitini, faiz ödemelerimizin ulusal savunmaya harcadığımız parayı aşacağı bir noktaya yükselteceğimiz konusunda gerçekten endişeliyim. Dolayısıyla bu bir ulusal güvenlik meselesidir.”

Senatör, Bitcoin dostu yasal mevzuatın geçirilmesini çevreleyen mevcut zorlukların, gerçeğe dayalı endişelerden çok cehalet veya eğitim eksikliği olarak algıladığı şeyle ilgisi olduğuna inandığını açıkça belirtti.

İzleyicilere bir bütün olarak hitap eden Lummis, "Hepiniz FTX başarısız olduğunda sıfır Bitcoin'e sahip olduklarını bilseniz de, Washington D.C.'de şirketleri dijital varlıklarla, Bitcoin'i diğer kripto para birimleriyle birleştiren birçok insan var” diyor.

Yasal mevzuat

Lummis, kendisinin ve genç New York Senatörü Kirsten Gillibrand'ın kapsamlı bir kripto para birimi yasama önlemi olarak hazırladığı bir yasa tasarısının olumlu değişim için bir katalizör görevi göreceğini umuyor. Bununla birlikte, Lummis'e göre, iki senatör, kendi paralarını çıkarmadan önce Meclis'te stablecoinlerle ilgili bir yasa tasarısının nasıl olacağını görmeyi bekliyor.

Lummis, Gillibrand'ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun denetiminden sorumlu komitenin bir üyesiyken Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'nu denetleyen Senato komitesinde görev yapmasının önemli bir faktör olduğunu öne sürerek tasarının şansı konusunda iyimser görünüyordu.

Dijital Ticaret Odası'nın kurucusu ve CEO'su Boring, sohbeti madenciliğe kaydırdı ve şirketinin üyeliğinin ABD'deki Bitcoin hash oranının %50'sinden fazlasını temsil ettiğini ve müşterilerinin çoğunun önerilen %30 madencilikten endişe duyduğunu belirtti. Vergi son zamanlarda Beyaz Saray tarafından dile getirildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ