Bitcoin'den elde edilen gelir, CashApp'in geçen çeyrekteki başarısının yalnızca küçük bir bölümünü oluştursa da, bu tür işlemlerdeki artış dikkat çekiyor.

Ünlü Şirketin Bitcoin Satışlarındaki Devasa Artış Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin'den elde edilen gelir, CashApp'in geçen çeyrekteki başarısının yalnızca küçük bir bölümünü oluştursa da, bu tür işlemlerdeki artış dikkat çekiyor.

Bitcoin Satışı

Üç aylık kazanç raporları, finans sektörü genelinde akmaya başlıyor ve bunlarla birlikte, sektör genelinde kripto benimseme durumuna ilişkin güncellemeler geliyor.

Bazı şirketler anlaşılır bir şekilde hala kripto kışının soğukluğunu hissediyor olsa da, onlar bile analistlerin beklediğinden daha iyi durumda. MicroStrategy gibi, yine de bir ölçüde kriptoyu benimsemiş olan diğer önceliklere sahip firmalar söz konusu olduğunda, varlık sınıfı şimdiye kadar başarılarının bir parçası olduğunu kanıtladı.

Hindenburg Research'teki açık satıcılar tarafından yayınlanan bir raporun kısmen körüklediği şüphelere rağmen, daha çok eski adı Square olan ve hala iş platformu için kullanılan Square adıyla bilinen Block, gelirlerde ve hisse başına kazançta hafif bir artış bildirdi. Firmanın şimdi şirkete karşı yasal işlem yapmayı düşündüğü bildiriliyor.

"SEC ile birlikte çalışmayı ve bugün Cash App işimiz hakkında paylaştıkları gerçeklere dayalı olarak yanlış ve yanıltıcı rapor nedeniyle Hindenburg Research'e karşı yasal işlem başlatmayı amaçlıyoruz. Tipik açığa satış taktikleriyle dikkatimizi dağıtmayacağız.”

Üç aylık sonuçları gayet iyi olmasına rağmen, Block'un hissesi raporun yayınlanmasından kısa bir süre sonra sert bir düşüş yaşadı. Neyse ki yatırımcıları için firma, analistlerin 35 sentlik tahminlerinin aksine, hisse başına kazancının şu anda 40 sent olduğunu bildirdi. MarketWatch'a göre, bu makalenin yazıldığı sırada şirket hisselerinin değeri 60 doların biraz altındaydı.

Twitter'ın kurucu ortağı ve eski CEO'su ve şu anda Block'un CEO'su olan Jack Dorsey, uzun süredir Bitcoin'e inanıyor. Bu çeyrekte, kripto para birimi, gelecekte daha da büyük başarılara işaret edebilecek sonuçlarla, şirketin finansal kârlılığında önemli bir rol oynadı.

2023'te Kripto Para Birimi İle Para Kazanmanın En İyi 8 Yolu

Bitcoin Benimseniyor

Block'a göre, Block'un en abartılı ürünlerinden biri olan CashApp'teki Bitcoin satışları, geçen yıldan bu yana %25'lik bir artıştan faydalandı. Bu, Bitcoin satışlarının yıldan yıla %7 azaldığı önceki üç aylık raporla taban tabana zıt.

BTC satışlarından elde edilen gelir, firmaların toplam 1,71 milyar dolarlık brüt karının yalnızca 50 milyon dolarını oluştursa da, sonuçlar yine de Bitcoin'in benimsenme oranlarının hala arttığını kanıtlıyor.

Kurumsal yatırımcılar daha geleneksel finansal ürünler kullanarak BTC biriktirmeye devam ettikçe, kriptoya erişmenin kolay yollarını halka açık tutmak önemlidir ve bunu yapmak, Block'un finansallarının gösterdiği gibi karla sonuçlanabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ