Ticaret gurusu John Bollinger, Bitcoin (BTC) 'nin daha geniş finansal piyasalarla birlikte çökmesini beklemediğini söyledi

Ünlü Ticaret Gurusundan Bitcoin (BTC) Fiyat Çöküşü İtirafı: “Geldiğini Görmedim”

Ticaret gurusu John Bollinger, Bitcoin (BTC) 'nin daha geniş finansal piyasalarla birlikte çökmesini beklemediğini söyledi

Bollinger Bantları göstergesini icat ettiği bilinen ticari uzmanı John Bollinger, 8 Mart'ta gerçekleşen acımasız Bitcoin fiyat çöküşünün onu ansızın yakaladığını kabul etti.

Bollinger, yeni tweet'inde, lider kripto para biriminin, koronavirüs (veya COVID-19) tarafından yönlendirilen küresel satışın ortasında güvenli bir liman varlığı olarak hareket etmesini beklediğini söyledi.

Bitcoin, COVID-19'a Karşı Bağışık Değil

Bitcoin'in güvenli liman anlatımı, 2008 ekonomik krizinin küllerinde yaratıldığı sürece, kripto paraların başlangıcından beri var olmuştur. Bununla birlikte, Bitcoin, on yıldan uzun bir süredir ilk ABD resesyonunun ilk aşamalarında teste tabi tutulduktan sonra, küresel hisse senetleriyle birlikte kayalara çarptı.

Ekonomist Nouriel Roubini'ye göre, ABD hisse senetlerinden ve diğer riskli varlıklardan bile daha fazla düşen BTC, küresel ekonomik gerilemelere karşı bir korunma görevi göremediğini kanıtladı.

Gurular Bile Bitcoin'i Anlayamıyor

30 yılı aşkın süredir sektörde olan Bollinger, nadiren sahte Bitcoin’e dair açıklamalar yapıyor. 25 Ekim 2019'da tarihin üçüncü en büyük kazancını takip eden sahte bir Bitcoin krizini doğru bir şekilde tahmin etti.

Bu sefer Bitcoin'i doğru tahmin edememesi, bu varlığın ne kadar öngörülemez olduğu hakkında çok şey anlatıyor.

 Hatta, Coronavirüs değil, PlusToken dolandırıcılarının BTC varlıklarını satarak yüzde 16'lık fiyat düşüşüne neden olduğu teorisi bile var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ