Ünlü trader Jordan Belfort, kripto endüstrisi düzenlemesinin ana akım benimsemeyi artıracağını ve kripto fiyatlarını hızlandıracağını söyledi.

Ünlü Trader’dan Kripto Para ve Yasal Düzenleme Açıklaması

Ünlü trader Jordan Belfort, kripto endüstrisi düzenlemesinin ana akım benimsemeyi artıracağını ve kripto fiyatlarını hızlandıracağını söyledi.

Belfort, Tether'i Bitcoin fiyatlarını yükseltmek için bir hype olarak görüyor, ancak kripto para birimleri için yıl sonu yükseliş görünümünü koruyor.

Kripto para düzenlemesi

“The Wolf of Wall Street” olan Jordan Belfort, “devasa” kripto düzenlemesi çağrısında bulundu. Amerikalı yazar ayrıca bir numaralı stablecoin olan Tether'e dolandırıcılık diyerek saldırdı.

Belfort, “Bu devasa düzenleme piyasaya ne kadar erken girerse, Bitcoin, stabilcoinler ve diğer her şey için o kadar iyi” dedi.

Ek olarak, kripto pazarını denetleyen düzenleyicilerden korkacak bir şey olmadığını söyledi. Örneklendirme yaparak, 1980'lerin hurda tahvil piyasasının tarihsel emsaline dikkat çekti. Piyasa, yok olmak yerine, düzenleyici rejim onu evcilleştirdikçe yükseldi. Dahası, düzenleyici eylemin varlık sınıfıyla bağlantılı pompala-boş dolandırıcılıklarını savuşturacağını iddia etti.

Herkes, 'Ah hayır, düzenleyiciler geliyor!” diyor.  [Ama nihayetinde] pazar çok büyüdü, bu yüzden bence bu iyi bir şey.

Özellikle, Belfort artan kripto düzenlemesi çağrısında yalnız değil. ABD Senatörü Elizabeth Warren, piyasayı "yılan yağı satıcılarından" kurtarmak için ek gözetime ihtiyaç olduğunu ileri sürdü.

Tether ve kripto düzenlemesi

Belfort, Tether yöneticilerinin banka dolandırıcılığı nedeniyle DoJ soruşturması altına alındığına dair son haberler hakkında yorum yaptı. Uzun zamandır yaptığı stabilcoin eleştirisine devam etti ve bunu bir hype olarak nitelendirdi. Hatta şimdiye kadar yapılan küçük yasal işlem karşısında “şok olduğunu” söylemeye devam etti.

Şimdiye kadar ABD makamları, 2017 kripto para rallisiyle ilgili piyasa manipülasyonu için Tether'i araştırıyordu. Daha yakın zamanlarda yetkililer, stabilcoin yöneticilerinin işlemlerinin kripto içerdiğini bankalardan gizleyip gizlemediğini bulmaya çalıştı.

2018'deki bir röportajda Belfort, Tether'in "büyük bir sahtekarlık" olduğundan şüphelendiğini söyledi. Tether ihraçlarının Bitcoin fiyatı üzerinde enflasyonist bir etkiye neden olmak için kullanıldığını savundu.

Ayrıca, uzun süredir kendi kendini kripto boğası ilan eden Belfort, Bitcoin ve Ethereum için fiyat hedeflerini eleştirdi. Fiyat tahminlerinin yalnızca yutturmacayı körüklemek için kullanıldığını ve kripto boğa durumundan ayrıldığını belirtti. Ancak Belfort, her iki varlığa da sahip olduğunu kabul etti.

Belfort, “Bitcoin’in dijital altın olarak görülme şansının büyük olduğunu düşünüyorum” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ