Geçen yıl Bitcoin'in büyük düzeltmesinin başlangıcını doğru bir şekilde tahmin eden bir analist, BTC'nin geri çekilme için olgun olduğunu söylüyor.

Ünlü Traderdan Bitcoin Öngörüsünü Açıkladı

Geçen yıl Bitcoin'in büyük düzeltmesinin başlangıcını doğru bir şekilde tahmin eden bir analist, BTC'nin geri çekilme için olgun olduğunu söylüyor.

Dave the Wave, Twitter'da yaklaşık 30.000 takipçisine, önde gelen kripto para biriminin piyasayı iki yılı aşkın bir süredir ayakta tutan bir direnç seviyesinie ulaştığını söylüyor.

BTC uzun vadeli dirence saygı göstermeye devam ederse, Dave the Wave, kripto para birimini 6.400 dolara düşürebilecek güçlü bir satış öngörüyor.

Her ne kadar Bitcoin'in önümüzdeki haftalarda ağrıya yol açacağına inanmasına rağmen, teknik analist kısa vadeli fiyat tahminlerinin genellikle uzun vadeli fiyat çağrıları kadar güvenilir olmadıkları için gürültü olabileceğini söylüyor.

Bitcoin senaryoyu takip ederse Dave, yaklaşan bir düşüşün BTC'yi daha düşük seviyelerde satın alma fırsatı olabileceğini söylüyor.

Analist, bir sonraki boğa rallisini beklerken en iyi kripto para birimi için satın alma alanı olarak 6.400 ila 11.000 dolar arasında bir fiyat ortaya koyuyor. Dave, Bitcoin'in 2023 yılına kadar önde gelen kripto para biriminin tarihsel döngülerine ve azalan getirilerine dayanarak 100.000 dolara yükseleceğini tahmin ediyor.

Bitcoin'in 7.986 $ 'dan 13.000 $' a taşındığı Haziran 2019'un dalgalı ayında Dave, Bitcoin'in 2019 sonundan önce yaklaşık 6.000 $ 'a düşeceğini söylediğinde son derece doğru bir tahmin yaptı.

 Bitcoin, yılı Aralık ayında 6.425 $ 'lık düşük bir maliyetle kapattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ