Bir gecede yüzde beş artıştan sonra, bitcoin fiyatı büyük bir düzeltmeye karşı savunmasız durumda..

Ünlü Yatırımcı Peter Brandt Bitcoin’de Büyük Bir Düzeltme Bekliyor

Bir gecede yüzde beş artıştan sonra, bitcoin fiyatı büyük bir düzeltmeye karşı savunmasız durumda.. Ünlü bir tüccar Peter Brandt, kilit seviyenin altına düşmenin ciddi bir düzeltmeyi tetikleyebileceği konusunda uyardı.

Brandt, yerinden edilmiş 18 hareketli ortalamayı (DMA), bitcoin'in büyük bir geri çekilmeyi önlemek için savunması gereken önemli seviye olarak adlandırdı. Şu anda, 27 Ocak itibariyle, 18 DMA BitMEX'te 8.540 $ seviyeleri.

Bitcoin 8.540 $'ın Altına Düşüp Düzeltmeye Devam Ederse Ne Olur?

Bitcoin fiyatı 8,540 dolardan 17 DMA'nın altına düşerse ve bir kez daha aşağı kamaya girerse, 2019 yılının en yüksek seviyesindeki 13.000 dolardan yapılan düzeltmenin sadece devam edeceği anlamına gelir.

Geçtiğimiz hafta boyunca, birçok teknik analist mevcut bitcoin fiyat trendinin ürkütücü bir şekilde BTC düşüşünü 10.600 $'dan 6.410 $'a benzediğine dikkat çekti.

Bir kripto para birimi tüccarı, altcoin pazarının özellikle zayıf olduğunu ve Ethereum gibi büyük bir altcoin tarafından yapılan bir düzeltmenin bir BTC geri çekilmesini tetikleyebileceğini belirtti.

 “Sahip olduğum en önemli sorun ETH ile ilgili. Bence en temiz 'en iyi' sinyali veriyor. ETH'nin 145 dolara meydan okumasını beklersem BTC'nin 8,1 bin dolar beklemesinin mümkün olduğunu düşünmüyorum. Bu kurulumdan sonra güçlü bir hareket görmemek alışılmadık ama imkansız değil”

Bitcoin, sadece bir ay içinde, Aralık 2019'un sonundan bu yana yüzde 43 artış gösteriyor.

Bitcoin için yüzde 40 ila 50 aralığında önemli bir ralliden sonra, genellikle bir geri çekilme gerçekleşir.

Ethereum ve Bitcoin Cash gibi büyük altcoinler, geçtiğimiz ay yüzde 40 ila 60 arasında bir artış gösterdi; Bitcoin Cash, bir noktada USD karşısında yüzde 72 arttı.

Karşı yükseliş senaryosu

Yatırımcılar genellikle bitcoin fiyatının 8.540 $'ın altına düşmesini ve azalan kamaya geri dönerken daha derin bir düzeltme yaşamasını bekliyorlar.

Ancak, üst düzey teknik analist Josh Rager, bitcoin fiyatı 8.000 ila 8.200 dolar aralığını iyi savunursa, momentumunu koruyabileceğini vurguladı.

Daha önce Rager, mevcut bitcoin uzatılmış ralli için geçersiz kılma noktasının 7.700 $ olduğunu söyledi.

“Günlük% 8 + düşüşten sonra 200 DMA altında kapandı. Potansiyel olarak devam etmeden önce bir geri çekiliş görebilir ve bir sıçrama için 8000 $ ila 8200 $ arasındaki desteği izleyebilir. 7700 $ 'ın altındaki düşüş düşüşe yol açacaktı ama bu seviyenin altına düşmesini beklemiyordum ”

Bu hafta, BTC'nin kısa ve orta vadeli trendleri için kritik belirleyici an olarak kabul ediliyor, özellikle de 31 Ocak'ta aylık kapanışa yaklaşıyor.

 8,200 $ ve 8,000 $ gibi kilit seviyelerin altına yaklaşılması, bitcoin piyasasının eğiliminin yukarı yönlü momentumu sürdürmek için çok zayıf olduğunu gösterecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ