Hem Ethereum hem de XRP, en büyük iki alternatif kripto para birimi, 2019'da kırmızı bölgede sona ermek üzere.

Ünlü yatırımcı Michael van de Poppe, 2020'nin bir önceki yıl boyunca mücadele eden alternatif kripto para birimleri için yüksek bir seviyeye doğru gidebilecek bir yıl olabileceğine inanıyor.

Ethereum İçin Büyük Bir Kopuş

Van de Poppe, Ethereum'un tarihsel olarak yıl başında toplanma eğiliminde olduğuna dikkat çekiyor. Örneğin, ETH fiyatı Şubat ayında Bitcoin henüz daha harekete geçmemişken yüzde 52'den fazla arttı.

Bu nedenle, Ethereum'un 2020'de ilk çeyrekte kazananlar serisine devam edebileceğine inanmak için her neden var. Diğer üst altcoinler, Ethereum’un gücünü azaltabilir ve önemli kazançlar sağlayabilir.

XRP ve Stellar (XLM), 2019'un en kötü performans gösteren paraları oldu ve sırasıyla değerlerinin yüzde 39'unu ve yüzde 50'sini kaybetti.

Farklı Bir Sezon İçin Kendinizi Hazırlayın!

Analist ayrıca altcoinlerin baskınlığının genellikle ilk çeyrekte dibe vurduğunu belirtiyor. Bu, Bitcoin'in daha küçük kripto para birimlerine geçebileceği anlamına geliyor.

CoinStats verilerine göre, BTC, baskın döneminde hakimiyet endeksinin yüzde 68'in hemen üzerinde kalmasıyla 7.215 $ 'dan el değiştiriyor. Karşılaştırma için, önde gelen kripto para birimi 2019'un başındaki toplam piyasa değerinin sadece yüzde 52'sinden sorumluydu.

Ancak, Wall Street uzmanı Tone Vays, Bitcoin'in egemenliğinin yüzde 98'e kadar ulaşabileceğinden emin.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ