Devlet tahvilleri düşük getiriler getirdikçe, Bitcoin riskten korunma fonlarından daha yüksek talep çekebilir.

Ünlü Yatırımcıya Göre Bitcoin ve Tahvil Mücadelesi Olacak

Devlet tahvilleri düşük getiriler getirdikçe, Bitcoin riskten korunma fonlarından daha yüksek talep çekebilir.

Dtap Capital'in kurucusu Dan Tapeiro'ya göre, borsada yüzde 60 oranındaki yatırımların kalan kısmı yani % 40’lık kısmı Bitcoin ve altın şeklinde çeşitleniyor.

Devlet tahvillerinin yüzde 90'ından fazlası yüzde 1'in altında getiri ile ticaret yapmaktadır.

New York merkezli yatırım şirketi Dtap Capital Advisors'ın kurucusu Dan Tapeiro'ya göre, Bitcoin ve hükümet tahvilleri dünyanın önde gelen küresel riskten korunma fonlarında bir pozisyon sağlamak için birbirleriyle savaşacak.

Kıdemli yatırımcı Cuma günü, bono piyasasında en az yüzde 40 oranında maruz kalınan fonların bunun yerine bir yedek bulması gerektiğini söyledi. Çünkü devlet tahvillerinin % 90'ından fazlası yüzde 1'in altında getiri ile işlem görüyor. Kötü getirileri riske atan fon yöneticileri, güvenli liman alternatifleri için tahsislerini yeniden düzenleyecek.

Hem Altın hem de Bitcoin, yıllık bir zaman diliminde küresel hisse senetlerinden daha yüksek alım satım yapıyor. Ancak Bitcoin, yıllık getiriler açısından sarı metali büyük ölçüde aştı. Cuma itibariyle, kripto para birimi % 36 YTD karının üstünde oturuyordu. Buna karşılık spot altın 12.69’luk bir getiri sağladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ