En iyi satanlar listesinde yer alan “Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, yaklaşan bir ekonomik krize dikkat çekerek bazı uyarılarda bulundu.

En iyi satanlar listesinde yer alan “Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, yaklaşan bir ekonomik krize dikkat çekerek bazı uyarılarda bulundu. Kiyosaki, krize karşı takipçilerine altın, gümüş, Bitcoin ve Ethereum alma tavsiyesinde bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde piyasalarda Çin merkezli emlak şirketi Evergrande’nin bilançosundaki bozulmalar karşısında iflas korkusu yaşandı. Çin yönetimi Evergrande’ye 19 milyar dolarlık kredi vererek iflasını şimdilik önledi. Ancak finansal piyasaların diken üstünde oturduğunu Evergrande’ye verilen tepkilerden gördük.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Kiyosaki, Evergrande krizi, FED politikaları ve Korona salgını nedeniyle oluşan kapanma riskinden bahsederek “mesajı alın” tavsiyesinde bulunuyor. Kriz beklentisini dillendiriyor.

https://twitter.com/theRealKiyosaki/status/1441120804637270017

Olası kriz karşısında Kiyosaki; altın, gümüş, Bitcoin ve Ethereum gibi arzı arttırılamayan ve enflasyon oranlarının düşük olduğu ekonomik varlıkları güvenli liman olarak sunuyor.

Korona Salgını nedeniyle FED ve birçok merkez bankası piyasaları likiditeye boğdu. Doğal olarak borçlanma ciddi seviyede artış gösterdi. Aşırı borçlanma ise ister istemez ekonomik kriz riskini arttırıyor.

Son dönemde küresel kriz riskine birçok uzman ve ekonomist değiniyor. Korona Salgınının negatif ekonomik etkileri, genişletici para politikaları sayesinde ile şimdilik ötelendi. Ancak likidite genişlemesi sonsuza kadar sürdürülemez. İllaki merkez bankaları piyasaya sürdüğü fonları geri çekmeye başlayacaktır.

 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ