Bitcoin mülkiyeti için birçok anlatı var, ancak sürekli tekrarlanan bir şey başarısızlıktan korunmak.

Ünlü Yazar Milyonlarca Takipçisine Neden Bitcoin Aldığını Açıkladı

Bir ABD tüketici televizyonundan tanınan ünlü bir yazar kısa bir süre önce sosyal medyada takipçilerine Bitcoin'i neden satın aldığını açıkladı.

Doların İmhasını Önlemek İçin Bitcoin Satın Alın

Liberter cezalandırıcı John Stossel, Bitcoin'in erdemlerini dışa vuran sosyal medyaya geri döndü. ABC ve Fox News yorumcusu, FED ve dolarla ilgili yazılarında, karşı koruma amaçlı bir yatırım yapmak istediğini belirtiyor.

Birkaç saat önce tweet, ara sıra merkezi olmayan bir dijital varlığın yararlarını da gören altın tutkunu Peter Schiff ile ilgili bir tartışma videosu içeriyordu.

Unutulmaması gereken şey, Stossel'in twitter'daki takipçi sayısının son derece büyük olması. 1 milyondan fazla insan BTC ile tanışacakları tweet'i görmüş olabilir.

Yanıtların birçoğu aynı zamanda Bitcoin tarafında idi. Riskten korunma anlatısı özellikle son zamanlardaki repo anlaşmaları ve FED müdahalesi ışığında güçleniyor.

“Dünya 250 trilyon dolar borçlu. ABD şu an 1 trilyon dolar açık verdi. Merkez bankalarındaki para yöneticilerinin kontrolünü kaybetmeleri durumunda, bir paranın hedge edilmemesi sorumluluğu bulunmuyor. Negatif oranlarla, gecelik repo piyasasına likidite enjeksiyonları kontrol kaybının işareti.”

FED Para Basmayı Sürdürüyor

Artık manşetlerde bulunmamasına rağmen, FED devam etmekte olan geri alım operasyonlarında finansal piyasaları yeni nakitlerle doldurmaya devam ediyor. Bunlar, bankalardan Hazine bonosu gibi güvenli varlıklar karşılığında kısa vadeli nakit teklifleri şeklinde.

Endüstri gözlemcilerinin belirttiği üzere, ABD merkez bankası Bitcoin piyasasının aktifleştirilmesinin üç katından daha fazlasını 30 gün içinde ekonomiye pompalayacak.

Yakın tarihli bir açıklama 2020 yılında devam edecek olan nakit enjeksiyonlarını vurguluyor. CNBC tarafından bildirildiği ve yukarıda da görüleceği gibi, sisteme 425 milyar dolar daha enjekte edilecek. Bitcoin piyasa değeri şu an 128 milyar dolar seviyesinde duruyor ve bu durum işleri biraz perspektif haline getiriyor.

Raporda, yeni programların yıl sonuna kadar sürecek olan daha uzun vade vadeli repo işlemi şeklinde devam edeceği belirtiliyor. Bu teklif miktarı en az 50 milyar dolar olacak.

Bu nedenle, Stossel'in dolara maruz kalmayı sınırlamak ve bir koruyucu olarak bitcoin tasarrufuna sahip olmak için çok geçerli bir sebebi var. Ekonomik bulutlar kararıyor gibi görünüyor ve bu 2020'de bu anlatı daha da geçerli hale gelebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ