Avrupa Komisyonu yetkilisi, Facebook’un Librası da dahil olmak üzere kripto para için yeni düzenlemeler getirmeyi planlıyor

Ünlü Yetkiliye Göre Avrupa Kripto Para Düzenlemesine Gitmeli

Avrupa Komisyonu yetkilisi, Facebook’un Librası da dahil olmak üzere kripto para için yeni düzenlemeler getirmeyi planlıyor

Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, Avrupa Komisyonu'ndaki sosyal diyalog ve finansal hizmetler bölümünün, bölgedeki kripto para birimi sektörü için yeni düzenlemeler getirmeyi planladığını ifade ediyor.

Dombrovskis AB milletvekillerine  yaptığı açıklamada “Avrupa, Libra gibi kripto varlıkları üzerinde ortak bir yaklaşıma ihtiyaç duyuyor. Bu konuda yeni yasalar önermek istiyorum ” ifadelerini kullanıyor.

Ayrıca Letonya'nın eski bir başbakanı olan yetkili, AB'nin kripto para birimlerini düzenlemede “haksız rekabet, siber güvenlik ve finansal istikrara yönelik tehditler” ile mücadele etmesi gerektiğini söylüyor.

İlginç bir şekilde, Avrupa Komisyonu, Facebook'un önerdiği stablecoin Libra ile ilgili olarak "potansiyel rekabet karşıtı davranış" ı araştırıyor. Ajans, Libra Birliği ve önerilen ödeme yığınının, aynı sektörde yer alan firmaların rekabet etmesini engelleyip engellemeyeceğini araştırıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ