Eski Morgan Stanley Asya başkanı Stephen Roach, ABD dolarının başının belada olduğunu ve Bitcoin (BTC) ve altın gibi güvenli liman yatırımlarının artıracağını söyledi.

Ünlü Yöneticiden Bitcoin ve Dolar Açıklaması

Eski Morgan Stanley Asya başkanı Stephen Roach, ABD dolarının başının belada olduğunu ve Bitcoin (BTC) ve altın gibi güvenli liman yatırımlarının  artıracağını söyledi.

CNBC'’deki bi yayına katılan Roach, ABD'nin küreselleşmeyi geri çekme çabasının yanı sıra ABD'nin büyük bütçe açığı ve doları aşağı çekecek büyük birleşik olarak pandeminin ortasında hızla değişen dünyaya doğru adım attığını belirtiyor..

Roach, dünyanın rezerv parası bir dönemin sonunda karşı karşıya kalabileceğinden, yatırımcıları potansiyel bir dolar kazası hakkında uyarmanın zamanı geldiğini öne sürüyor.

“ABD ekonomisi uzun zamandır bazı önemli makro dengesizliklerden, yani çok düşük yurtiçi tasarruf oranından ve kronik cari açıktan etkileniyor. Ancak önümüzdeki yıllarda mali açığı patlattığımız için bu sorunlar daha da kötüye gidiyor.

Amortismana göre ayarlanan ulusal tasarruf oranı, muhtemelen ABD veya ekonomik tarihin önde gelen ekonomileri için daha önce hiç olmadığı kadar olumsuz bölgelere doğru gidecektir. Ve aynı zamanda, Amerika küreselleşmeden uzaklaşıyor, daha çok kendini dünyanın geri kalanından ayırmaya odaklanıyor.

Bence bu ölümcül bir kombinasyon. Doların normalde bir para birimi gibi yapacağını düşünüyorum ve bu da tasarruf ve uluslararası dengesizlikler arasındaki dengeyi sağlıyor. Ve bence dolar çok, çok keskin bir şekilde düşecek. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ