Eski Goldman Sachs finansal riskten korunma fonu yöneticisi Raoul Pal, Bitcoin'in üç yıl gibi kısa bir sürede 1.000.000 dolara ulaşmaya hazırlandığını söyledi.

Ünlü Yöneticiye Göre Bitcoin 3 Yıl İçerisinde Bu Seviyelere Gelecek

Eski Goldman Sachs finansal riskten korunma fonu yöneticisi Raoul Pal, Bitcoin'in üç yıl gibi kısa bir sürede 1.000.000 dolara ulaşmaya hazırlandığını söyledi.

Global Macro Investor'un en son ekonomik raporunda Pal, ABD'deki hızla artan işsizlik rakamlarından Çin'deki perakende satışlara kadar dünya çapındaki ekonomilerle ilgili yıkıcı rakamların bir bölümünü anlatıyor. V şeklinde keskin bir toparlanmanın pek olası olmadığını söylüyor.

Pal'e göre, yaklaşan felakete tek cevap altın ve Bitcoin.

“Altın varlıklarımızın korunmasıdır. Bitcoin gelecekteki sistemdeki çağrı seçeneğidir. İkisi de bizi kurtaracak ve muhtemelen bizi zenginleştirecek… Altın önümüzdeki üç ila beş yıl içinde 3 kat veya 5 kat yükselebilir.

Bitcoin, bu farklı bir hikaye. Bence [Bitcoin] aynı dönemde 1 milyon dolara ulaşabilir. ”

Pal, altının kağıt üzerindeki fiyatını yansıtan varlıkların dahil edilmesi durumunda altının artık 15 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olduğunu söylüyor. Bu mantıkla ve altının gelecekteki büyümesine ilişkin yükseliş eğilimi göz önüne alındığında, Pal, Bitcoin'in 10 trilyon dolarlık bir piyasa değerine yükselmesini beklemenin gerçekçi olduğunu söylüyor.

“Bitcoin'in 10 trilyon dolarlık bir değerlemesi olması deli olur mu? Sonuçta, bu sadece bir para birimi ya da bir değer deposu değil. Kriptografik algoritmanın dışında asla yaratılamayacak, güvenilir, doğrulanmış, güvenli, finansal ve muhasebe sisteminin tamamıdır. Tüm değişim sistemi ortamımızın, para ve üzerinde çalıştığı platformun geleceğinden kısa bir şey değildi. Bence bu hayatımızın en büyük ticareti ve en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanda. ”

Pal, geleceği tahmin etmenin “karmaşık ve riskli bir olay” olduğuna dikkat çekiyor ve teorilerinin doğru olup olmadığını yalnızca zaman göstereceğini ifade ediyor.

Şimdilik Pal her gün Bitcoin satın aldığını söylüyor. Bununla birlikte, tehlikeli volatilitesi ve yukarı ve aşağı yönlü şiddetli hareketleri ile bilinen son derece riskli varlığa girmiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ